אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ת"א גבתה היטל השבחה של פי 40 מהסכום הנדרש צילום: אוראל כהן

עיריית ת"א גבתה היטל השבחה של פי 40 מהסכום הנדרש

מדובר בפרויקט תמ"א 38 של קבוצת למיר ברחוב יהודה המכבי. העירייה תחזיר את הסכום שקיבלה, ותשלם לחברה ריבית של 0.5% לחודש

10.08.2017, 08:21 | דותן לוי

היטל השבחה שעיריית תל אביב ביקשה לגבות מיזמי פרויקט ברחוב יהודה המכבי היה גבוה פי 40 מסכום ההיטל שנקבע לבסוף, כך עולה מהחלטת ועדת הערר המחוזית שהגיעה ל"כלכליסט".

בפרויקט של קבוצת למיר ביהודה המכבי 31 הוגשה לוועדה המקומית בקשה להקלות מכוח תמ"א 38, ולפי היזמים, הוועדה חייבה אותה לפרסם בעיתונות את הבקשה בהתאם לנוסח שהיא העבירה להם. כשהבקשה הגיעה לדיון הוועדה המקומית היא אושרה מכוח תב"ע, ובהתאם גם היטל ההשבחה בעבור ההקלות עמד על 2.36 מיליון שקל.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

לטענת היזמים, למרות טענתם בדבר הטעות שנפלה, הוועדה המקומית סירבה לנהל אתם מו"מ, והם נאלצו לשלם חצי מהסכום ולתת ערבות על החצי השני, ובמקביל להגיש ערר בוועדת הערר המחוזית באמצעות עו"ד מיכל גלקין־גולן ובהסתמך על חוות דעת של השמאי ירון ספקטור.

לאחר בחינה ברשות, ובהתאם להחלטת ועדת הערר, נקבע כי היטל ההשבחה שייוותר על כנו הוא הקלה לביטול מרפסות שירות בסכום של 60 אלף שקל, ובהתאם תוקנה השומה. העירייה תחזיר את הסכום שקיבלה, ותשלם לחברה ריבית של 0.5% לחודש.

עיריית תל אביב: "למיר לא פנתה לעירייה במסלול הנכון, שמלכתחילה היה פותר אותה מהיטל גבוה. לאחר המקרה גובשה הנחיה כללית לפיה פעלה העירייה גם בתיק זה ובהתאם תוקנה שומת הוועדה המקומית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
נו מה חשבתם?במקום שאין פיקוח מותר הכל.
ואל נתפלא אם כל אחד ברחוב מתנהג בצורה דומה.פשוט יש להם ממי ללמוד. הבזיונות של המשרדים האלה צועקים לשמיים מכל מקום ומכל כיוון. עצם העובדה שאין וועדה מעל אותם מחליטי החלטות היא חלק רציני מהבעיה,וכך עם חיוך על השפתיים הם מכניסים סכומים חסרי היגיון הגובלים בשערורייה ממש. הגיע הזמן שיהיה מישהו המסוגל לכופף אותם מבלי שהדבר יצטרך ללכת לבית משפט.
חיים  |  17.08.17
10.
מיסי השבחה עי עת״א
זו ״שיטת מצליח״ שהעיריה מתמידה בה תוך גיוס שמאי חוץ, שכמובן מנסים למקסם הכנסות עיריה ולשמור על מקומם. רוצים הוכחה- ממליץ לבדוק את כל החלטות שמאי מכריע עם עירית תא ולמצוא גובה גביית היתר ומספר המקרים שבהם העיריה נדרשת להחזיר כספים. מומלץ עיתונאי כלכלי לנושא- אשמח לעזור!-
Poleg  |  17.08.17
לכל התגובות