אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנינסולה מסכמת רבעון שני: הכנסות המימון עלו ב-8% ל-10 מיליון שקל

פנינסולה מסכמת רבעון שני: הכנסות המימון עלו ב-8% ל-10 מיליון שקל

חברת האשראי החוץ-בנקאי שבשליטת בית ההשקעות מיטב דש דיווחה על רווח של 4.2 מיליון שקל - עלייה של 16% לעומת הרבעון המקביל; הוצאות המימון של החברה עלו ב-22% ל-2.6 מיליון שקל

09.08.2017, 20:29 | רעות שפיגלמן
חברת האשראי החוץ-בנקאי פנינסולה, שבשליטת בית ההשקעות מיטב דש, מסכמת היום (ד') את הרבעון השני של 2017 עם הכנסות מימון של 10 מיליון שקל, עלייה של 8%, ועם רווח של 4.2 מיליון שקל, עלייה של 16%. זאת, לעומת הרבעון המקביל בשנת 2016.

קראו עוד בכלכליסט

חברת האשראי החוץ בנקאי, השנייה בגודלה אחרי נאוי, רשמה עלייה בתיק האשראי שלה במהלך הרבעון שחלף. בתוך כך, יתרת תיק הלקוחות הממוצעת שלה הסתכמה בכ-495 מיליון שקל. מדובר בעלייה של כ-6% לעומת סוף הרבעון הקודם (רבעון ראשון של 2017). החברה בניהולו של מיכה אבני דיווחה כי ההוצאות להפסדי אשראי עלו בכ-14% והסתכמו ב-946 אלף שקל. אולם, ניתוח של ההוצאות ביחס לתיק הלקוחות הממוצע מלמד כי שיעור ההוצאות להפסדי אשראי מהתיק עומד על 0.76%, ירידה לעומת 0.82% ברבעון המקביל.

מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה

הוצאות המימון של החברה עלו ב-22% ברבעון והסתכמו ב-2.6 מיליון שקל. הסיבה לכך נעוצה בעלייה משמעותית בעודפי המזומנים שבקופה, שעומדים על היקף של כמעט 150 מיליון שקל, לעומת כ-40 מיליון שקל בתחילת השנה. 

עוד עולה מהדוח כי תמהיל מקורות המימון השתנה כאשר באפריל גייסה לראשונה חוב מהציבור באמצעות הנפקת אג"ח, ובמקביל הקטינה את היקף ההלוואות מהמערכת הבנקאית - מה שבטווח הארוך צפוי לתרום להוזלה של עלויות המימון. אולם, היקף המוזמנים שבקופה, שבגינו משולמת ריבית ומנגד איננו מנוצל להעמדת אשראי גובה מחיר.

בניגוד לנאוי, פנינסולה עובדת בהיקף נרחב יותר עם מנכי משנה. כ-45% מתיק הלקוחות של פנינסולה מקורו בניכוי צ'קים בשיטה זו. זאת בניגוד לנתח קטן בהרבה של מנכי משנה בתיק של נאוי. מצד אחד, שיטת עבודה זו פירושה היכרות פחות טובה עם כותבי הצ'קים, ומצד שני הדבר מאפשר פריסה פיזית רחבה יותר ובעלויות נמוכות יותר.

אצל נאוי, תיק האשראי שמקורו בנכיון צ'קים שנכתבו על ידי צד ג' מצומצם יחסית ומהווה פחות משליש מהתיק והאחים נאוי בקושי עובדים עם מנכי משנה. לעומת זאת, אצל פנינסולה מעל 75% מתיק האשראי מקורו בנכיון צ'קים ולכן מודל הפעולה שלה עם מנכי משנה מסייע לה בהפחתת עלויות התפעול. בעקבות הרגולציה בענף, ההערכה בשוק היא שמנכי משנה רבים ייסגרו או יעבדו כקבלני משנה של חברות האשראי הגדולות או לחלופין יתמזגו לתוכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות