אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס לא דיווחה על אחזקתה באנזימוטק

בלעדי לכלכליסט

הפניקס לא דיווחה על אחזקתה באנזימוטק

ל"כלכליסט" נודע כי האחזקה בידי הפניקס כמה שבועות, ולא ברור מדוע לא דיווחה עליה, שכן כל בעל עניין חייב לדווח על אחזקה העולה על 5%. בהפניקס טוענים כי מדובר בכשל טכני ובטעות שמצויה בטיפול

10.08.2017, 07:16 | גולן חזני

חברת הביטוח הפניקס הפכה לבעלת עניין עם אחזקה של כ־10% באנזימוטק - אך לא דיווחה על כך לנאסד"ק. הפניקס אינה מופיעה ברשימת בעלי העניין של החברה, המפתחת מוצרים מבוססי שומנים לתעשיית המזון והתרופות.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי האחזקה בידי הפניקס כמה שבועות, ולא ברור מדוע לא דיווחה עליה, שכן כל בעל עניין חייב לדווח על אחזקה העולה על 5%. בהפניקס טוענים כי מדובר בכשל טכני ובטעות שמצויה בטיפול.

אנזימוטק מהווה מטרה להשתלטות לפחות מצד חברה אחת, פרוטרום, שרכשה באחרונה 9.6% ממניות אנזימוטק תמורת 13 מיליון דולר. מחיר המניה עומד היום על 9.8 דולר, לאחר שעלה לאור הערכת המשקיעים כי בכוונת פרוטרום לרכוש מניות נוספות.

אנזימוטק הונפקה באוקטובר 2013 לפי מחיר מניה של 14 דולר. בתוך חודשיים זינק המחיר ל־33 דולר. לאחר שפרסמה תוצאות מאכזבות פעם אחר פעם, כבר בשנתה הראשונה כחברה ציבורית, צנחה המניה.

בעלי המניות הגדולים בחברה הם קרן ההשקעות האמריקאית פולסון (18%), קיבוץ מענית (14%), בית ההשקעות ילין לפידות (11%) וקרן בראשית (6%). כעת הפניקס מתבררת כבעלת המניות הרביעית בגודלה. בקופת המזומנים של החברה יש 74 מיליון דולר.

הבניין המשרדים של הפניקס הבניין המשרדים של הפניקס הבניין המשרדים של הפניקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות