אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוגב: "יו"ר נת"ע, יאיר שמיר, פועל בניגוד עניינים" צילומים: גדעון מרקוביץ', עומר מסינגר

יוגב: "יו"ר נת"ע, יאיר שמיר, פועל בניגוד עניינים"

מנהל החברות הממשלתיות מבקש הבהרות בנוגע לחשש לניגוד העניינים של שמיר בין עסקיו הפרטיים לבין פעילותו כיו"ר נת"ע לאור קשריו עם חברות סיניות

09.08.2017, 21:04 | עמרי מילמן

רגע לפני שאורי יוגב מסיים את תפקידו כמנהל רשות החברות, הוא טוען כי יו"ר נת"ע יאיר שמיר פועל בניגוד עניינים לאור קשריו האישיים של שמיר.

קראו עוד בכלכליסט

יוגב שלח לפני שלושה ימים מכתב לשמיר וליועצת המשפטית של החברה בו ביקש הבהרות בנוגע לחשש לניגוד העניינים של שמיר בין עסקיו הפרטיים לבין פעילותו כיו"ר נת"ע.

"כיו"ר ושותף של קרן קטליסט, אשר חברת CEL המצויה בשליטת ממשלת סין היא שותף מוגבל בה, ואף שותפה בחברת הניהול של הקרן, ולאור קשריה של נת"ע עם חברות אחרות בשליטת ממשלת סין, ונוכח הממשקים האינטנסיביים, הקיימים, להבנתי, בין נת"ע לבין חברות בשליטת ממשלת סין, עולה שאלה בנוגע ליכולתו של מר שמיר להימנע מהמצאות במצב של חשש לניגוד עניינים בעתיד", כתב יוגב.

יאיר שמיר, צילום: אוראל כהן יאיר שמיר | צילום: אוראל כהן יאיר שמיר, צילום: אוראל כהן

במכתבו של יוגב כי במסגרת בחינת מועמדתו של שמיר לתפקיד יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית נקבע כי לאור מעורבתו בקרן CEL "היה עליו להימנע במסגרת תפקידו בתע"א מכל עיסוק הקשור, במישרין או בעקיפין, לממשלת סין או לתאגידים בשליטתה".

נת"ע התקשרה עם חברת CNR לרכישה ותחזוקה של קרונות עבור הקו האדום של הרכבת הקלה. יוגב מציין כי "למיטב ידיעתי, חברת CNR הינה בבעלות ממשלת סין. בנוסף למיטב ידיעתי, לנת"ע התקשרות עם שותפויות קבלניות, בהן שותפות חברות בבעלות ממשלת סין".

מנהל רשות החברות, אורי יוגב, צילום: אוראל כהן מנהל רשות החברות, אורי יוגב | צילום: אוראל כהן מנהל רשות החברות, אורי יוגב, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות