אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים מתכננת: דיווח חודשי מקוון - חובה צילום: עומר מסינגר

רשות המסים מתכננת: דיווח חודשי מקוון - חובה

לפי תזכיר החוק שהפיצה היום הרשות, הדו"חות החודשיים שמוגשים אליה יחויבו בדיווח מקוון, בשונה מהמצב היום במסגרתו רק דוחות שנתיים מחויבים בכך

09.08.2017, 21:26 | עמרי מילמן

רשות המסים הפיצה היום תזכיר חוק הקובע כי הדוחות החודשיים שמוגשים לרשות המסים כמו למשל דוחות של מעסיקים על ניכוי המס מהשכר ששילמו לעובדיהם יחוייבו בדיווח מקוון. עד היום רק דוחות שנתיים חויבו בדיווח מקוון וכעת מבקשים ברשות המסים להגדיל את הממשקים האלקטרוניים מול הציבור, במטרה לא רק לקצר תהליכים ולייעל אותם, אלא גם ליצור שליטה טובה יותר על הנתונים. היום ניתן להגיש את הדוח באופן מקוון, אך אין חובה לעשות זאת.

צעד נוסף שמבקשת לקבוע הרשות באמצעות תזכיר החוק הוא כי הדיווחים לרשות שנעשים היום ב-14 או ב-15 לכל חודש יידחו ל-16 לחודש. הסיבה היא הפרסום החודשי של מדד המחירים לצרכן של הלמ"ס. הפרשי ההצמדה נקבעים לאחר פרסום המדד. היום מי שמאחר בדיווח יכול להפסיד תוספת הצמדה של חודש שלם בגלל יום, ומנגד ישנם מי שבוחרים במכוון לעכב את הדיווח מתוך "הימור" שירוויחו מעדכון המדד. כעת ברשות מבקשים למנוע את המצב שבו עיכוב של יום יוצר הפסד או רווח של חודש ודוחים את הדיווח ל-16 לחודש. 

רשות המסים, צילום: אלכס קומולויסקי רשות המסים | צילום: אלכס קומולויסקי רשות המסים, צילום: אלכס קומולויסקי

עוד קובע תזכיר החוק כי עסקים שנסגרים יחוייבו בדיווח לרשות המסים. היום כאשר עסק נפתח הוא מחוייב בפתיחת תיק ברשות המסים ובדיווח. אולם כאשר עסק נסגר הוא לא מחויב על פי החוק לדווח על כך לרשות המסים. כעת הרשות מבקשת לקבוע חובה כזו, כדי למנוע פעולות אכיפה מיותרות כלפי עסקים שנראה כאילו לא משלמים מסים כשבפועל פשוט נסגרו.

תזכיר החוק פורסם הערב וברשות המסים יקבלו עליו הערות עד לסוף החודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
משה אשר כשאין יכולות יוצא בכותרות
משה אשר מנהל רשות המסים מוגדר על ידי מבקר המדינה ״חסר יכולות ניהול וכשל ניהולי״ צריך לקרוא כדי להאמין מי שהיה צריך את בג״צ כדי לזכות בתפקידו ממשיך עם מדניות ההרס ריסק עד עפר את רשות המסים שהפך לבדיחה רעה בשירות המדינה חרפת השירות הציבורי במלא תפארתו!!
רוח ועוד  |  12.08.17
לכל התגובות