אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלט תקים מפעל חדש בסין בהשקעה של 15 מיליון דולר צילום: מיכה בריקמן

המלט תקים מפעל חדש בסין בהשקעה של 15 מיליון דולר

המפעל העתידי צפוי להכפיל את כושר הייצור הנוכחי של מפעלי המלט, והוא מתוכנן להיכנס לפעילות ברבעון הראשון של 2019. החברה תקבל מהרשויות בסין 9 מיליון דולר עבור פינוי המפעל הנוכחי

10.08.2017, 17:56 | ניר טל

חברת המלט, שבשליטת קרן פימי (60.4%), מדווחת על הסכם להקמת מפעל חדש בסין בהשקעה כוללת של 15 מיליון דולר. המפעל העתידי יחליף את המפעל הנוכחי, העוסק בייצור ברזים ומחברים לחברות סיניות בתחום האנרגיה והפטרוכימיה.  

קראו עוד בכלכליסט

המלט והחברה הבת Jiangsu xinghe, שאותה רכשה בשנת 2016, חתמו על הסכם מול מחוז יאנג-זו להקצאת שטח בהיקף של 18 דונם והקמת מפעל שיחליף את המפעל הנוכחי של החברה הבת.

המפעל שיוקם צפוי להכפיל את כושר הייצור הנוכחי של כלל מפעליה (שעומד על 150 מיליון דולר לערך בשנה במונחים כספיים), והמלט תוכל לייצר בו גם מוצרים לתעשייה האולטרה-נקייה - המגזר השני שבו פועלת החברה בתחום המוליכים למחצה. מגזר זה זוכה לצמיחה בשוק הסיני בעקבות בנייה של מפעלים חדשים. המלט צופה כי מפעל הייצור החדש צפוי להיבנות ולהיכנס לפעילות במהלך הרבעון הראשון לשנת 2019.

עבור פינוי שטח המפעל הנוכחי (לאחר המעבר למפעל החדש) צפויה המלט לקבל מהרשויות תשלום כולל של 9 מיליון דולר (עלותו בדוחות עומדת על 4 מיליון דולר), כאשר 40% מהסכום יתקבל בימים הקרובים. יתרת הסכום תועבר בהתאם לשני אבני דרך מרכזיים – 40% עם תחילת הבנייה תוך השקעה של 3 מיליון דולר ע"י המלט ו-20% עם סיום הבנייה תוך השקעה של 3 מיליון דולר נוספים על ידי המלט.

המלט, תחת ניהולו של אמיר וידמן, עוסקת בייצור, מכירה ושיווק של מוצרים ופתרונות צנרת, ובכלל זה ברזים, מחברים ושסתומים לתחום הבקרה בתעשיות התהליכיות, (כדוגמת מתקני אנרגיה ותחנות כוח) ולהולכת גזים בתחום המוליכים למחצה בתעשיית הסמיקונדקטור. החברה הודיעה היום בנוסף כי זכתה בזיכיון מטעם הרשות לחדשנות במשרד הכלכלה להקמת מעבדה טכנולוגית (לצד 6 חברות ציבוריות נוספות) לפרק זמן בן 3 שנים. משמעות הזכייה היא שהמלט תזכה למענק פוטנציאלי של 4 מיליון שקל (50% מהיקף ההשקעה של במעבדה) כהטבה של מרכז החדשנות.

אמיר וידמן מנכ"ל המלט , צילום: מיכה בריקמן אמיר וידמן מנכ"ל המלט | צילום: מיכה בריקמן אמיר וידמן מנכ"ל המלט , צילום: מיכה בריקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות