אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטיס של דרהי מתכוונת להשתלט על SFR ולמחוק אותה מהמסחר בפריז צילום: אוראל כהן

אלטיס של דרהי מתכוונת להשתלט על SFR ולמחוק אותה מהמסחר בפריז

החברה בבעלות איש העסקים הצרפתי-ישראלי עלתה אתמול לשיעור אחזקה של 95.9% בחברת התקשורת והדבר יאפשר לה להגיש הצעת רכש פומבית ליתרת המניות; ההצעה תוגש בחודש הבא לפי מחיר של 34.5 יורו למניה

11.08.2017, 18:59 | שירות כלכליסט

חברת אלטיס NV שבבעלות איש העסקים הצרפתי-ישראלי פטריק דרהי מתכוונת לרכוש את השליטה המלאה בקבוצת התקשורת הצרפתית SFR. אתמול (ה') הגדילה אלטיס את אחזקותיה ב-SFR ל-95.9%, דבר שיאפשר לה להגיש הצעת רכש פומבית ליתרת מניות החברה שתפסיק להיסחר בבורסת פריז. בהודעת אלטיס נאמר שההצעה תוגש בחודש הבא לפי מחיר של 34.5 יורו למניות SFR. זאת לעומת 31.45 יורו למניה בתום יום המסחר אמש. 

קראו עוד בכלכליסט

אלטיס, שהיא גם החברה האם של HOT הישראלית, רשמה אתמול עלייה של 2.2% במניתה בבורסת אמסטרדם בה היא נסחרת. לפי הערכות שונות בשווקים, דרהי מתכוון בהמשך לרכוש את חברת הטלקום האמריקאית צ'ארטר קומוניקיישן, בה מעוניינת גם ספרינט המוחזקת על ידי חברת סופטבנק.

פטריק דרהי, צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי | צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי, צילום: רמי זרנגר

אלטיס היא חברת הטלקומוניקציה השנייה בגודלה הפועלת בצרפת לאחר אורנג'. היא פעילה גם בארה"ב באמצעות חברת אלטיס USA, המחזיקה בחברות הכבלים Cablevision ו-Suddenlink ונרשמה למסחר בניו יורק בחודש יוני - מהלך שנתפס כמקדים להתרחבות אפשרית נוספת בארה"ב.

יש לציין, כי כבר בשנה שעברה החברה ניסתה לקנות את מניות SFR שלא היו בידיה. נתח השליטה בו החזיקה אז עמד על 78%. הרגולטור בצרפת חסם את המהלך מאחר שלא סופק מספיק מידע לבעלי מניות המיעוט. מאז ביצעה אלטיס רכישה של מניות חברת התקשורת בעסקאות פרטיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות