אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת מוצרי הבית הבריטית ווילקו בדרך לפטר 4,000 עובדים צילום: Alamy

רשת מוצרי הבית הבריטית ווילקו בדרך לפטר 4,000 עובדים

הודעת הרשת על כוונתה לבצע תוכנית התייעלות אגרסיבית מסיימת שבוע קשה לעובדי הקמעונאות בבריטניה, עם בחינת פיטוריהם של יותר מ-3,000 עובדים ברשת אסדה ו-1,000 נוספים בסיינסברי

12.08.2017, 18:54 | שירות כלכליסט

רשת "ווילקו" (Wilko) הבריטית למוצרי בית התריעה על פיטורים אפשריים של 4,000 מעובדיה במסגרת תוכנית רה-ארגון אגרסיבית. איבוד המשרות האפשרי הוא מכה נוספת בשבוע קשה לעובדי הקמעונאות של בריטניה, עם בחינת פיטוריהם של 3,257 עובדים ברשת אסדה (Asda) וההודעה של סיינסברי (Sainsbury) על פיטוריהם הקרבים של 1,000 מעובדיה.

ווילקו, שחזתה ברווחיה השנתיים צונחים ב-80% בחודש שעבר, מסרה כי היא בוחנת את פיטוריהם של 3,900 עובדי מחסן, קופות, ועוזרי מנהלים. אולם, החברה המשפחתית אמרה כי השינוי יאפשר לה ליצור 1,000 משרות הנהלה חדשות.

סניף של רשת ווילקו הבריטית, צילום: Alamy סניף של רשת ווילקו הבריטית | צילום: Alamy סניף של רשת ווילקו הבריטית, צילום: Alamy

החברה אמרה ש"המבנה הפשוט יותר של הצוות הקמעונאי יבטיח שהוא ימלא את התפקידים המתאימים כדי להמשיך ולצמוח בתוך הנוף המשתנה תמידית של עולם הקמעונאות עם ביצועים מוצלחים ותחרותיים".

קיצוצי המשרות מגיעים לאחר הצהרת החברה כי האכיפה הממשלתית של שכר מחייה מינימאלי פגעה ברווחי הרשת. חרף הירידה של 80% ברווחיה לפני מס ל-5.2 מיליון ליש"ט, דירקטוריון החברה עדיין העביר למשפחה המחזיקה ברשת דיבידנד של 3 מיליון ליש"ט.

סמנכ"ל הקמעונות של החברה, אנתוני הוטון, אמר כי מחקרים עצמאיים מצאו כי "מבנים קמעונאיים ותיקים יוצרים מורכבות ניהול שאינה פשוטה, הוגנת או שקופה לצוות העובדים".

הוטון אמר כי החברה "מחויבת לצמיחה עתידית של החברה ובוחנת כיצד להישאר רלוונטית ללקוחות. אנו עושים זאת באמצעות התאמת פעילות הקמעונאות לעתיד כדי לספק ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר שניתן".

"בתור עסק משפחתי, איכפת לנו מאוד מצוות העובדים ואנו יודעים ששינוי לעולם אינו קל. אנו פועלים בצוותא עם איגוד העובדים הרשמי שלנו GMB ומקשיבים לעובדים ומעניקים להם תמיכה בכל הרמות. אנו נכנסים לתקופה ארוכה של בחינת כוח העבודה, והיכן שאפשרי אנו מציבים עובדים בתפקידים חדשים ומציעים עזרה ותמיכה לאלו המחפשים הזדמנויות חדשות".

החברה, שנוסדה בידי ג'יימס קמסיי וולקינסון בשנות ה-30 של המאה הקודמת, צמחה לרשת ענק בעלת 20 אלף עובדים ב-406 חנויות ברחבי בריטניה. אולם היא נאבקת לעמוד בתחרות מצד רשתות זולות אחרות כגון B&M ופאונדלנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות