אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה עיקלה וילה של מיקי גנור במכמורת צילום: אוראל כהן, דמיטרי שבצינקו

בלעדי לכלכליסט

המשטרה עיקלה וילה של מיקי גנור במכמורת

גנור, המשמש כעד מדינה בפרשת הצוללות, החל באחרונה לבנות וילה המוערכת ביותר מ־10 מיליון שקל על קרקעות השייכות לו ולמשפחתו במושב

13.08.2017, 06:47 | זוהר שחר לוי

המשטרה הטילה עיקולים על קרקעות שבבעלות מיקי גנור ובני משפחתו - כך נודע ל"כלכליסט". העיקול נעשה במסגרת הליכי מעצרו של גנור, החשוד בפרשת הצוללות המכונה תיק 3000. גנור החל לבנות באחרונה וילה על השטח שנתפס, לאחר שעזב את ביתו בקיסריה.

קראו עוד בכלכליסט

גנור, נציג חברת טיסנקרופ הגרמנית, נעצר לפני כחודש יחד עם מעורבים נוספים בחשד לעבירות חמורות של מתן שוחד, מרמה, מס והלבנת הון. עם מעצרו תפסה המשטרה את נכסיו ואת חשבונות הבנק שלו. בין היתר, תפסה המשטרה ועיקלה שתי חלקות קרקע במושב מכמורת, הממוקם על רצועת החוף באזור עמק חפר. אחת הקרקעות רשומה על שמו והשנייה על שם קרובי משפחתו.

גנור על רקע הווילה שלו במכמורת הנמצאת בבנייה, צילום: אוראל כהן, דמיטרי שבצינקו גנור על רקע הווילה שלו במכמורת הנמצאת בבנייה | צילום: אוראל כהן, דמיטרי שבצינקו גנור על רקע הווילה שלו במכמורת הנמצאת בבנייה, צילום: אוראל כהן, דמיטרי שבצינקו

גנור התגורר עד לאחרונה בקיסריה, בסמיכות לבתים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל מקורבו וקרוב משפחתו עו"ד דוד שמרון, החשוד גם הוא במסגרת פרשת הצוללות. בתקופה האחרונה החל גנור לבנות וילה חדשה בנחלה גדולה ברחוב שלדג במכמורת - אחד הרחובות הוותיקים במושב. הבית, שתוכנן על ידי האדריכל סקיפ טרייסמן, מתפרש על שטח של כמה מאות מטרים רבועים ובשטחו בריכה גדולה.

לפי נסח הטאבו, הקרקע שעליה נבנית הווילה מתפרשת על שטח של 3,505 מ"ר ואילו הקרקע הנוספת שעוקלה, הרשומה על שמות קרובי משפחתו, משתרעת על שטח של 3,022 מ"ר.

לפי נתוני אתר הנד"לן מדלן, וילות ענק כמו זו של גנור נמכרות ביותר מ־10 מיליון שקל. כך למשל, וילה בשטח בנוי של 380 מ"ר הממוקמת בחלקה בגודל 3,400 מ"ר, ברחוב סמוך לרחוב שלדג, מוצעת למכירה בימים אלו בעבור 12 מיליון שקל.

עיקול קרקעות בשווי זה, בתוספת הכספים שנתפסו, מעיד כי המשטרה מייחסת לגנור עבירות בשווי של עשרות מיליוני שקלים. את העיקול על הבית ביקשה המשטרה שבוע לפני שגנור נעצר, בתחילת חודש יולי. בינתיים מתגורר גנור ברמת השרון.

לפני כמה שבועות הודיעו סנגוריו של גנור, עוה"ד אלי זהר ואילן סופר ממשרד גולדפרב זליגמן, כי הוא חתם על הסכם עד מדינה. מפרטי ההסכם עלה כי גנור ימסור עדות מפורטת בפרשה ובתמורה ירצה שנת מאסר וייקנס ב־10 מיליון שקל. עד אשר יסתיימו ההליכים בפרשה זו וככל הנראה עד שישולם הקנס, יישמר העיקול שהטילה המשטרה על הקרקע במכמורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

79 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

78.
זה כמו השמירות של מכבי תל אביב בכדור סל
במקום לפעול מהר, נותנים לקבוצה היריבה להתארגן בצורה שטובה לא ואז יוצאים למתקפה. מי שמבין - חלק גדול מהחומר נעלם עד שמישהו הצליך לתפוס משהו מזה . ההליך הדמוקרטי שנשמר בקפידה מאפשר לשנות את העדויות לתאם למחוק להשמיד ולכן ההר יוליד עכבר ולא משום שלא היה שם כלום במקור.
אורלי  |  18.08.17
77.
מי אשם בכל השחיתותיות? אני? אתה ? כולנו? או רק אלה שנתפסים או אלו שלוקחים?
התשובה לא כל כך נעימה. חלק גדול מהצועקים בסתר ליבם מוכנים בהחלט להיות בצד של הלוקחים. אלא שהם לא בעמדה שהם יכולים לעשות זאת. לו יכלו עשו זאת . כדי שלא יהיו שחיתויות יש רק דרך אחת. להיות ברמה רוחנית כזאת שתמנע מכל אחד לעשות זאת בגלל המצב הרוחני הגבוה שלו. כדי להיות במצב כזה צריך 1.להתחנך לזה. חינוך מוסרי ליראת שמים כי בלי יראת שמים אין קיום.2. להיות בחברת אנשים מרוממים יראי שמים. למיטב הבנתי כתוצאה מהתבוננות מסביב =אין עצה אחרת כל הדיבורים שאינם נוגעים בנקודה הפנימית והנוקבת אין בהם ממש.
אליהו מהצפון  |  15.08.17
לכל התגובות