אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעלולי פלא: בני הזוג שמייצרים נעליים עם איורים לא שגרתיים

נעלולי פלא: בני הזוג שמייצרים נעליים עם איורים לא שגרתיים

בסטודיו Walk Slacks מייצרים נעליים בהזמנה אישית, ועליהן מציירים ציורי קומיקס מתוקים ואפלים עם הומור

13.08.2017, 08:38 | מורן לונדון

שיטוט בעמוד הפייסבוק של ווק סלאקס (Walk Slacks), מותג הנעליים המאויירות של אורי זלוטניק (32) והדס פוקס-ברונר (26), מגלה לצופה עולם של דמויות ואירועים דמיוניים שמותיר רושם עז. קריקטורות, ייצורי קומיקס ובעלי חיים מתקתקים, הופכים תחת מכחולם של השניים לייצורים מעט אפלים, כאלו שמסתירים עבר מפוקפק אך מלאי קסם והומור עצמי.

נעלי ווק סלאקס נעלי ווק סלאקס נעלי ווק סלאקס

הייחוד של האיורים הוא שכולם פרי דמיונם של בני הזוג שהקימו לפני 4 שנים סטודיו בכפר סבא שממנו הם יוצרים נעליים ומציירים עליהן ציורים חד־פעמיים.

"אני מצייר כל החיים", מספר זלוטניק, "לא למדתי את זה אבל תמיד אהבתי קומיקסים מחתרתיים וציירים סוריאליסטים וציירתי לבד. הייתי בטוח שאני אהיה מורה לגיטרה כשאגדל”

מימין: אורי זלוטניק והדס פוקס־ברונר מימין: אורי זלוטניק והדס פוקס־ברונר מימין: אורי זלוטניק והדס פוקס־ברונר

אורתופדי משודרג

לפני מספר שנים עבר זלוטניק לגור עם חברה בירושלים. "היו לה בעיות אורתופדיות ברגליים והיא קנתה נעליים אורתופדיות", הוא מסביר איך התחיל לצייר על נעליים, "הן היו מכוערות וחיפשנו דרך לייפות אותן אז ציירתי לה עליהן ומיד קרה קסם".

אנשים שראו את הנעליים ביקשו גם. למעשה הם כל כך ביקשו שזלוטניק הקים דוכן לאיורים כבר שלושה ימים אחר כך. "החברה ואני נפרדנו. חזרתי למרכז והתפרנסתי מציורים על קנווס. אבל איכשהו לקוחות מהעבר חזרו ושאלו מה עם הציורים על הנעליים?"

ב־2013 הכיר את פוקס־ברונר והשניים בני זוג עד היום. הם ציירו בסטודיו שהקימו על נעליים ותיקים, אבל לפוקס־ברונר זה לא הספיק. "ציירנו על נעליים שקנינו מייבואנים ויצרנים. הדס הייתה אמונה יותר על החלק התפעולי או צובעת בין קווים שאני ציירתי ובאיזשהו שלב זה תסכל אותה. היא רצתה לתת לעיצובים אופי משלה". הרצון לבוא יותר לידי ביטוי הביא אותה ללמוד עיצוב נעליים והיום הם מציירים על נעליים שהיא מעצבת.

המחירים נעים בין 350 ל־1,500 שקל והציורים נעשים בהתאם לרצונות של כל לקוח, אבל חשוב לדעת שזלוטניק לוקח לעצמו חופש עיצובי רב. הצבעים עמידים, לא דוהים או משתפשפים והנעליים עוברות תהליך שמכין אותן לקראת הציור.

לעיתים הציור יוצא מגבולות הנעליים כך שנעליים עם ציור עכבר, לדוגמא, מקבלות גם אוזניים וזנב מסתלסל שנתפרים בצדדים. כל מוצר הוא יחיד במינו, יש כאלו שמוכנים בחנות לקנייה ואם תרצו הזמנה מיוחדת תצטרכו להמתין בערך חודש.

לעקם את המציאות

אתה בעצם אמן שרוצה לצייר. אתה מרגיש איזושהי זיקה לאופנה?

"נכון, אני בעיקר מצייר. אבל כשהדס התחילה לעצב נעליים והכרתי מקרוב את תהליך הייצור, הרגשתי שאני מתאהב גם בזה. מבחינתי כיום הציור כולל את כל התהליך יחד — מהרגע שהדס מעצבת את הנעליים ועד שהן מוכנות ואני מצייר עליהן".

ממה שאני רואה, הציורים נעים בין מתיקות קיצונית לאלימות ולרוב מעורבבות יחד. יש משהו שלעולם לא תצייר?

"אני אוהב אומנות שמעקמת את המציאות וזה מה שאת רואה. לקוחות יכולים לתת רעיון, אבל אני לעולם לא אעתיק תמונה קיימת ואנחנו גם לא עושים דיסני לצערם של חובבי אלזה ואנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות