אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המהנדס השוביניסט שפוטר מגוגל: החברה מתנהגת כמו כת צילום: twitter / James Damore

המהנדס השוביניסט שפוטר מגוגל: החברה מתנהגת כמו כת

המהנדס ג'יימס דיימור, שפרסם מניפסט לפיו נשים לא יכולות להיות מהנדסות טובות בשל סיבות פסאודו-מדעיות, הודח מתפקידו בשבוע שעבר. עתה הוא משיב אש ותוקף את החברה, כשלצידו פעילי ימין קיצוני אמריקאיים

13.08.2017, 12:38 | שירות כלכליסט

ג'יימס דיימור, מהנדס התוכנה שפוטר על ידי גוגל לאחר שפרסם מניפסט לפיו נשים לא מסוגלות להיות מהנדסות טובות בגלל סיבות ביולוגיות, משיב אש: במאמר שפרסם בוול סטריט ג'ורנל, טען שענקית הטכנולוגיה האמריקאית מתנהגת כמו כת.

קראו עוד בכלכליסט

"עבור רבים, ואני ביניהם, העבודה בגוגל הייתה חלק ניכר מהזהות שלנו, כמעט כמו כת עם מנהיגים וקדושים משל עצמה, כולם מאמינים בצדקנות שהם מחזיקים במוטו המקודש 'אל תהיו רשעים'", כתב. "כפי שנועם חומסקי ציין בעבר, הדרך החכמה לשמור על אנשים פסיביים וצייתנים היא להגביל את ספקטרום הדעות המקובלות, אך לאפשר דיון ערני בתוך הספקטרום הזה".

ג ג'יימס דיימור | צילום: ביזנס אינסיידר ג

לדברי דיימור, הוא לא פחות מקורבן לשיימינג שביצע בו התאגיד. "בין אם זה בבתים שלנו, באינטרנט או בעבודה, הקונצנזוס נשמר על ידי השפלה של אנשים לכדי קונפורמיות או נידוי שלהם אם ימשיכו לחשוב טאבו. שיימינג ציבורי לא נועד רק להציג את הערכים של המביישים, אלא גם כאזהרה לאחרים שעונש דומה ממתין להם אם לא ילכו בתלם", כתב.

דיימור הפך לגיבור תנועות הימין הקיצוני בארצות הברית, לאחר שפוטר בשבוע שעבר - ומזה מספר ימים שהוא רץ בין תחנות טלוויזיה שמרניות כדי להשמיע את עמדותיו. פעילי הימין התייצבו לצידו והחלו לתקוף את הנהלת גוגל ברשת ואף לאיים על החברה, אותה הם תופסים כמעוז ליברליות. ביום ו' האחרון אף נודע כי גוגל ביטלה פגישה עם עובדים בנושא המזכר של דיימור, מחשש שתגרור מתקפות אישיות של פעילי הימין נגד המשתתפים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

81 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

77.
פסאודו מאמר
כותב המאמר מכנה את העובד שפוטר "שוביניסט" ואת דבריו כפסאודו מדע. האם סטטיסטיקה היא פסאודו מדע ? האם הסטטיסטיקה של גוגל עצמה ,בעלת המדיניות המתעדפת נשים - לא מראה יתרון לגברים ? ובכן מה שאמר אותו "שוביניסט" שההבדל הוא לא בהכרח תוצאה של הפליה לרעה של נשים. ההסברים שלו אינם מדעיים ( האם הם יכולים בכלל להיות מדעיים ? ) - אבל עצם האפשרות שלא אפליה לרעה גורמת לכך שרוב מהנדסי גוגל הם גברים ראויה לבחינה מעבר לפיטורי המעיר תוך חרפות "שוביניסט"
מוזר  |  31.08.17
לכל התגובות