אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדיפאואר במו"מ לרכישת מרכז מסחרי בקונטיקט ב-30 מיליון דולר צילום: עמית שעל

מדיפאואר במו"מ לרכישת מרכז מסחרי בקונטיקט ב-30 מיליון דולר

זהו הנכס השני בארה"ב שרוכשת מתחילת השנה חברת הנדל"ן המניב שבשליטת יאיר גולדפינגר (52%). שווי השוק שלה - 145 מיליון שקל

13.08.2017, 17:12 | ניר טל

חברת הנדל"ן המניב מדיפאואר מעמיקה את אחיזתה בשוק הנדל"ן האמריקאי. שבוע לאחר שהשלימה את העסקה לרכישת מבנה מסחרי באזור מסצ'וסטס בתמורה ל-16.3 מיליון דולר מדווחת החברה כי חתמה - באמצעות חברת הבת AM WEST - על מזכר הבנות לרכישה של מרכז מסחרי באזור קונטיקט בתמורה ל-30.2 מיליון דולר לפני עלויות רכישה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח של מדיפאואר, שבשליטתו של יאיר גולדפינגר (52%), מדובר בנכס מעוגן סופרמרקט באזור הארטפורד שצפוי להניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) בהיקף של 2.5 מיליון דולר במהלך שנת 2017, כ-8% תשואת NOI בהתייחס לשווי הנכס בעסקה. נכון להיום, שיעור התפוסה בנכס עומד על 95% והאורך הממוצע של חוזי השכירות בו הוא 8.2 שנים. על אף שמדובר במזכר הבנות בשלב זה, שמטבעו איננו מחייב, בחברה מציינים כי הם מתכננים לממן את מרבית העסקה (65%) באמצעות מימון בנקאי שייקחו וזאת בכפוף לבדיקות נאותות שהחברה תערוך בפרק זמן בן 45 ימים שבו המוכרת תציע למדיפאואר תקופת בלעדיות.

יאיר גולדפינגר, צילום: עמית שעל יאיר גולדפינגר | צילום: עמית שעל יאיר גולדפינגר, צילום: עמית שעל

נכון להיום, פורטפוליו הנכסים של מדיפאואר כולל 17 נכסי מקרקעין, אשר מרביתם באזור צפון אמריקה. בהנחה והעסקה תושלם, זהו הנכס השני שרוכשת החברה מתחילת השנה בארה"ב בסכום כולל של 46 מיליון דולר. זאת כחלק מיישום של אחד מיעדי החברה ל"הרחבת תיק הנכסים בצפון מזרח ארה"ב", כפי שנכתב במצגת החברה מיוני האחרון. נוסף על כך, לאחרונה הודיעה כי התקשרה במכתב למכור נכס בשם Belleville בקנדה בתמורה ל-8 מיליון דולר. בהנחה וזו תושלם היא תזרים לקופתה כ-2 מיליון דולר.

מאז הונפקה מדיפאואר בחודש פברואר האחרון, וגייסה כ-35 מיליון שקל מהמשקיעים, רשמה מניית החברה ירידה של 6.7% ועתה היא נסחרת לפי שווי שוק של 145 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות