אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאול אלוביץ' מימש עוד נכסים של יורוקום נדל"ן בשווי 40 מיליון שקל

שאול אלוביץ' מימש עוד נכסים של יורוקום נדל"ן בשווי 40 מיליון שקל

יורוקום נדל"ן שבבעלותו של אלוביץ' מכרה קרקע במתחם התחנה המטאורולוגית בבית דגן בשווי 26 מיליון שקל ושני פנטהאוזים בגבעתיים בשווי 14 מיליון שקל. החוב הכולל של החברה לבנקים ולגופים המוסדיים עומד כעת על כ־240 מיליון שקל

14.08.2017, 07:27 | ענת דניאלי

שאול אלוביץ' מימש לאחרונה נדל"ן בהיקף של 40 מיליון שקל. מדובר בחלק של חברת יורוקום נדל"ן מקבוצת יורקום שבבעלות אלוביץ' בקרקע במתחם התחנה המטאורולוגית בבית דגן בשווי של 26 מיליון שקל ובשני פנטהאוזים בפרויקט המכתש בגבעתיים בשווי של כ־14 מיליון שקל. כעת נותרו בידי יורוקום נדל"ן שני פנטהאוזים נוספים למכירה בפרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

מימוש הנכסים נועד להחזיר חובות ולהוריד את המינוף של החברה. התמורה לקרקע בבית דגן תועבר לקונסורציום מממנים בראשות בנק מזרחי־טפחות שכולל את הגופים המוסדיים פסגות, כלל ביטוח, מנורה מבטחים ואלטשולר שחם. לפני מכירת הקרקע עמד החוב של יורקום נדל"ן על 265 מיליון שקל ונשען על בטוחות של 600 מיליון שקל. החוב הוא תוצאה של מימון שניתן ב־2014 בגובה 800 מיליון שקל שניתנה עבורו בטוחה בהיקף של 1.4 מיליארד שקל. לאורך השנים אלוביץ' מימש נכסים שסייעו בהחזר המימון, אך גם שווי הבטוחה ירד בעקבות ירידת הערך של מניות חלל לאור אובדן שני הלוויינים עמוס 5 ועמוס 6.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' (ארכיון) | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

כתוצאה ממכירת הקרקע במתחם בבית דגן החוב לקונסורציום הממנים ירד לכ־240 מיליון שקל. ההכנסות הנוספות של 14 מיליון שקל ממכירת הפנטאוזים בגבעתיים לא שועבדו לטובת קונסרציום הממנים ועל כן צפויים לסייע בפרעון החובות של אלוביץ' לבנקים האחרים המוערכים בכמיליארד שקל.

הקרקע שבבעלות יורוקום נדל"ן במתחם התחנה המטראולוגית הנו בשטח בגודל 66.5 דונם מתוך 326 דונם של כלל השותפים במקום בהם קנדה ישראל, קבוצת אביב וקרדן נדל"ן. הערכת השווי לקרקע עמדה על כ־30 מיליון שקל, אך לאחרונה עודכנה ל־25 מיליון שקל. השימושים האפשרים כרגע בקרקע הנם למסחר, לוגיסטיקה ומשרדים. הסכם המכר הרשמי לרכישת הקרקע יחתם בשבועיים הקרובים. לפי מקורבים, הרוכש הנו פעיל בשוק הנדל"ן אך לא בהיקפים נרחבים. לטענת מקורבים הרוכש כבר מכר חלקים מן הקרקע בכפוף לסיום המכירה, לשותפים הקיימים בקרקע ולמשקיעים חיצוניים.

כל אחד מהפנטהאוזים שמכר אלוביץ' נמכר תמורת 7 מיליון שקל. פנטהאוז אחד נמכר לאזרח ישראלי והשני לתושב חוץ מצרפת. כעת אלוביץ' מנסה למכור שניים נוספים. הפנטהאוזים נותרו בבעלות יורוקום כחלק מתנאי מכירת המגרש לב.ס.ר ב־2012.

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לאחר המימושים האחרונים לחברת יורוקום נדל"ן נכסים בשווי 414 מיליון שקל. מ־2012 החלה החברה במסע מימושים בארץ ובעולם שנועדו להחזיר את חובות החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות