אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי ימונה למנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל צילום: דוברות בנק ישראל

פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי ימונה למנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל

סטרבצ'ינסקי יחליף את נתן זוסמן שחוזר לאקדמיה אחרי 6 שנים בתפקיד; את מקומו של זוסמן בועדה המוניטרית ימלא אנדרו אביר, ראש חטיבת השווקים של הבנק

14.08.2017, 11:25 | מיקי פלד

פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי ימונה למנהל חטיבת המחקר של בנק ישראל, כך הודיעה היום נגידת הבנק, קרנית פלוג.

קראו עוד בכלכליסט

סטרבצ'ינסקי יחליף בתפקיד את פרופ' נתן זוסמן, שפורש אחרי שש שנים בתפקיד וחוזר לאוניברסיטה העברית עם פתיחת שנת הלימודים באוקטובר.

מישל סטרבצ מישל סטרבצ'נסקי | צילום: דוברות בנק ישראל מישל סטרבצ

סטרבצ'ינסקי לא יכהן כחבר בוועדה המוניטרית של הבנק, זו שקובעת את שער הריבית ומדיניות רכישות המט"ח, ואת מקומו של זוסמן בוועדה ימלא אנדרו אביר, ראש חטיבת השווקים של הבנק, שמבצעת בפועל את המדיניות המוניטרית שקובעת הוועדה. השינוי עליו הודיעה פלוג מראה את כוחו הצומח של אביר בתוך בנק ישראל.

אנדרו אביר, צילום: אוהד צויגנברג אנדרו אביר | צילום: אוהד צויגנברג אנדרו אביר, צילום: אוהד צויגנברג

לא מדובר במינוי מפתיע מצד הנגידה, שמכירה את סטרבצ'ינסקי שנים ארוכות כיוון ששימש כמשנה שלה כאשר היא עצמה ניהלה את חטיבת המחקר. השניים אף פירסמו ב-2006 מחקר משותף בו הם מצאו כי הסיבה העיקרית להתאוששות הכלכלית של ישראל לאחר המשבר של 2003 היא הסחר העולמי, ולא המדיניות מעוררת המחלוקת של שר האוצר דאז, בנימין נתניהו.

סטרבצ'ינסקי, בן 55, הינו בעל תואר ראשון בכלכלה וראיית חשבון מה"אוניברסידד של הרפובליקה", אורוגוואי, ותואר שני ושלישי בכלכלה מהאוניברסיטה העברית, ושימש כעמית בפוסט דוקטורט ב-MIT בארה"ב.

מאז שנת 2012 סטרבצ'ינסקי מכהן כפרופסור חבר בחוגים לכלכלה ולמדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית והיה ראש התכנית לכלכלה וחברה במכון ון ליר. סטרבצ'ינסקי מתמחה בסוגיות של תעסוקה ומיסוי, והיה מבין המפתחים של רעיון מס הכנסה שלילי.

פלוג אמרה כי "ידיה של חטיבת המחקר בבנק ישראל עמוסות עבודה - בניתוח המקרו כלכלי לצורך קבלת החלטות המדיניות המוניטרית, בייעוץ הכלכלי לממשלה, בגיבוש הרפורמות במערכת הפיננסית ובשמירה על יציבותה, ובביסוס המחקר והידע המקצועי בבנק ישראל. למישל יש ידע רב, ניסיון מעשי ואקדמי נרחב, היכרות מעמיקה עם בנק ישראל וכלכלת ישראל, ורצון עז לתרום מיכולותיו לבנק ולמשק הישראלי. אני מודה למישל על נכונותו לקחת על עצמו תפקיד חשוב זה ומאחלת לו הצלחה רבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות