אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבוע הבא: הביג בן יידום ל-4 שנים צילום: שאטרסטוק

משבוע הבא: הביג בן יידום ל-4 שנים

הפעמון מצלצל בכל רבע שעה ועשה זאת כמעט ללא הפסקה במשך 157 שנה. למרות הפסקת הצלצול, השעון ימשיך לעבוד בעזרת מנגון חשמלי ובכל פעם בצד אחד בלבד של המגדל, כדי לאפשר את העבודות

14.08.2017, 14:37 | שירות כלכליסט
שעון הביג בן המפורסם של לונדון ישתתק בשבוע הבא ל-4 שנים, לשם שיפוצים בפעמון, בשעון ובמגדל הפרלמנט – סימלה של הבירה הבריטית. יש צורך להשבית את הפעמון השוקל 13.7 טונות במסגרת שיקום מגדל השעון וכן תיקון מנגנון השעון עצמו. 

קראו עוד בכלכליסט

הפעמון מצלצל בכל רבע שעה ועשה זאת כמעט ללא הפסקה במשך 157 שנה. ב-2007 הושבת הפעמון לזמן קצר וגם ב-1985-1983 הוא הושבת לעבודות תיקון. ב-2013 הושתק הפעמון לציון הלווייתה של ראשת ממשלת בריטניה לשעבר מרגרט תאצ'ר.

הפרויקט לשימור הנכס המפורסם ביותר של ארמון ווסמינסטר יתחיל ב-21 באוגוסט. זאת חרף מחלוקת בקרב המחוקקים לגבי מהי התוכנית המתאימה ביותר לשימור המבנה כולו. עלותו של הפרויקט היא כ-5.7 מיליארד ליש"ט (7.4 מיליארד דולר) והוא צפוי לארוך עד 4 עשורים.

 הביג בן , צילום: בלומברג הביג בן | צילום: בלומברג  הביג בן , צילום: בלומברג

חלק עיקרי של המבנה נבנה באמצע המאה ה-19 ומכיל אסבסט. כמו כן, זיהום אוויר גורם לאבנים להתפורר. מערכות הצנרת, החשמל, הניקוז והאוורור מיושנים ומעולם לא עברו שיפוץ נרחב.

במסגרת פרויקט השימור ייערכו תיקונים בפנים מגדל אליזבת, ותשופר מערכת ההגנה מפני דליקות. השעון עצמו "יפורק לחלקיו וכל גלגל שיניים ייבדק בקפדנות וישומר", נאמר בהודעה. "ארבעת מחוגי השעון ינוקו והזכוכית תתוקן. החלקים המפורזלים יחודשו".

עם זאת, במהלך השיפוצים, יפעל אחד השעונים (מתוך ארבעה) בעזרת מנוע חשמלי תוך כדי שיפוץ המנגנון ההיסטורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות