אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר בוקינג.קום נקנס ב-2.5 מיליון שקל על הטעיית צרכנים צילום: שאטרסטוק

אתר בוקינג.קום נקנס ב-2.5 מיליון שקל על הטעיית צרכנים

הרשות להגנת הצרכן קנסה את האתר הפופולרי משום שהוא מפרסם ומשווק את מחיר חדרי האירוח שנמצאים בישראל מבלי להכליל מע"מ, כמחייב בחוק

14.08.2017, 15:12 | אורנה יפת

הרשות להגנת הצרכן קנסה את אתר הזמנת חדרי המלון בוקינג.קום ב-2.5 מיליון שקל. זאת בשל הטעיית הצרכן הישראלי שכן האתר הפופולרי מפרסם ומשווק את מחיר חדרי האירוח שנמצאים בישראל מבלי להכליל מע"מ, כפי שמחייב החוק.

בבוקינג מסתפקים באיזכור במקום זניח באתר לפיו המע"מ לא נכלל במחיר המוצג לצרכן. הרשות להגנת הצרכן קיבלה תלונות מצד צרכנים על כך שהחברה אינה מציגה מחירים כפי שמחייב החוק.

קו המלונות של אילת. רק שם אין מע"מ, צילומים: שאטרסטוק קו המלונות של אילת. רק שם אין מע"מ | צילומים: שאטרסטוק קו המלונות של אילת. רק שם אין מע"מ, צילומים: שאטרסטוק

על פי חוק הגנת הצרכן, הזמנת מוצר דרך האינטרנט, עסקה המכונה שיווק מרחוק, מחייבת את המפרסם להציג את המחיר הכולל והסופי שנדרש הצרכן לשלם עבור השירות, כולל מיסים, מע"מ ותשלומים אחרים.

אתר בוקינג מפרסם עשרות אלפי חדרי אירוח ללא מע"מ, כאשר העיר היחידה שלגביה יכול האתר להציע את מחיר חדרי האירוח ללא רכיב המע"מ זו העיר אילת. בכל מקרה אחר מדובר בהפרת החובה של הצגת המחיר בשיווק מרחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות