אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מרק פורש ממועצת הנשיא במחאה על שרלוטסוויל; טראמפ: "שיתרכז בלהוזיל תרופות" צילום: גטי אימג'ס

מנכ"ל מרק פורש ממועצת הנשיא במחאה על שרלוטסוויל; טראמפ: "שיתרכז בלהוזיל תרופות"

קנת' פרייזר זועם על הנשיא על כך שלא גינה את האירוע בו נהרגה אישה בפשע גזענות: "אני חש אחריות לנקוט בעמדה נגד חוסר סובלנות וקיצוניות"

14.08.2017, 16:42 | שירות כלכליסט

מנכ"ל חברת התרופות מרק (Merck), קנת' פרייזר הודיע היום (ב') על התפטרותו ממועצת חברות הייצור האמריקאיות של הנשיא דונלד טראמפ, זאת במחאה על האירועים בסוף השבוע בשרלוטסוויל.

קראו עוד בכלכליסט

"כמנכ"ל של מרק ומתוך העדפה אישית, אני חש אחריות לנקוט בעמדה נגד חוסר סובלנות וקיצוניות", ציץ פרייזר. "החוזק של המדינה שלנו נובע מהגיוון והתרומות של גברים ונשים מגזעים שונים ובעלי נטיות מיניות ודעות פוליטיות שונות", נכתב בהצהרה שפרסמה מרק. "המנהיגים שלנו חייבים לכבד את ערכי היסוד שלנו ולדחות בבירור ביטויים של שנאה, גזענות ועליונות של קבוצות, שנוגדות את האידיאל האמריקאי לפיו כל האנשים נולדו שווים".

טראמפ עצמו מיהר להגיב על כך בטוויטר. "כעת שקן פרייזר ממרק התפטר ממועצת הנשיא של חברות אמריקאיות, יהיה לו יותר זמן להוריד את מחירי התרופות", תקף טראמפ בחזרה.

ביום שבת נהרגה אישה בווירג'יניה כשאדם המשתייך לקבוצה גזענית דרס קבוצה של מפגינים נגד תנועות ימין קיצוניות. טראמפ ספג מאז ביקורת קשה על שלא גינה בכל פה את האירוע. במסיבת עיתונאים שכינס לאחר מכן, הוא יצא נגד "התצוגה הדוחה של שנאה ודעות קודמות", שבאה לידי ביטוי לדבריו מצד "קבוצות רבות".

לפני כחודשיים אלון מאסק, מייסד טסלה, הודיע על פרישתו מאותה מועצה של הנשיא בעקבות פרישת ארה"ב מהסכם האקלים. מאסק אמר כי "ההתחממות הגלובלית היא אמיתית, לעזוב את ההסכם זה צעד לא טוב עבור אמריקה ועבור העולם".

דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג דונלד טראמפ | צילום: גטי אימג'ס דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות