אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורגן סטנלי: "הליש"ט תהיה שווה ליורו עד סוף מרץ" צילום: גטי אימג'ס

מורגן סטנלי: "הליש"ט תהיה שווה ליורו עד סוף מרץ"

לפי הערכות בשוק, השילוב של נתוני מאקרו חלשים והספקות לגבי יכולתה של בריטניה להגיע להסכם עם האיחוד, עלול להוביל את המטבע הבריטי לשוויון מול עמיתו האירופי

14.08.2017, 17:07 | שירות כלכליסט

"המטבע הבריטי, הליש"ט צפוי לעבור תקופה של תנודתיות חדה", כך על פי אנליסטים של חברת הפיננסים ההולנדית ING. זאת לאחר שבוע שבו המטבע נע בטווח הצר ביותר שלו נגד הדולר מזה שלוש שנים כמעט.

קראו עוד בכלכליסט

ביום שישי צנחה הליש"ט לרמתה הנמוכה ביותר נגד היורו מזה 10 חודשים, על רקע פרסום נתונים יום קודם לכן שהצביעו על צמיחה מדשדשת בבריטניה. הנתונים הללו הובילו את המשקיעים להעריך כי מועד העלאת הריבית יידחה. במקביל, הבנק האמריקאי מורגן סטנלי תיקן את התחזיות שלו וכעת צופה שהליש"ט והיורו יהיו זהים בשווי שלהם. אם אכן כך יקרה, זו תהיה הפעם הראשונה שדבר כזה קורה.

מהלכים פוליטיים בבריטניה יקבעו את הטון

מדדים כלכליים המתוכננים להתפרסם השבוע, כולל מדדי אינפלציה, תעסוקה ומכירות קמעונות, לא צפויים להוביל לשינוי בתחזית הקודרת, זאת בעוד שמהלכים פוליטיים בבריטניה עלולים לגרום לתנודות במטבע. כך על פי ויראג' פטאל, אסטרטג מט"ח ב-ING.

"השילוב בין פרסום נתוני מאקרו בבריטניה לפרסומים הקשורים להליך הברקזיט, יכול לבשר על טלטלה בטווח הקרוב לליש"ט. אנו צופים כי סבב הפרסום הבא של נתוני המפתח בבריטניה יחסל את הסיכוי האחרון להעלאת הריבית מצד הבנק המרכזי של אנגליה ב-2017. בעוד שאינפלציה גבוהה יותר יכולה ללבות עדיין תקוות, הרי שמגמת ההאטה בפעילות הצריכה הפרטית וכן אי הוודאות לגבי מידת החופש בשוקי התעסוקה, מחזקים את הפסימיות". כך רשם במכתב למשקיעים.

 לירה שטרלינג , צילום: רויטרס לירה שטרלינג | צילום: רויטרס  לירה שטרלינג , צילום: רויטרס

הליש"ט נסחרה ברמה של 1.3 דולר לליש"ט נכון להיות בבוקר בלונדון. המטבע רשם בשבוע שעבר תנודות של 1 סנט בלבד, טווח התנודה הצר ביותר של הליש"ט מאז אוגוסט 2014.

בעוד שאפילו בתוך הקבינט של ראש הממשלה תרזה מיי מתגברים הספקות לגבי יכולתה של בריטניה להגיע עם האיחוד להסכם סחר מקיף טרם עזיבת האיחוד האירופי,שאמור להתרחש במרץ 2019, השווקים יעקבו מקרוב אחר כותרות העיתונים כדי לראות אם הסכם מעבר אכן מתממש. ממשלת בריטניה עומדת לפרסם סדרה של ניירות עמדה בשבועות הקרובים, על פי רשת "סקיי". פרסומים אלו יכולים לשפוך אור על כמה מוכנה מיי להתפשר.

"בחזית הברקזיט, אנו סבורים כי מוקדם מידי לשוקי הליש"ט לתמחר על בסיס תקוות להסכם מעבר. ישנם כמה מכשולים בדרך לגירושין שעימם יש להתמודד בטרם חתימה על הסכם מעבר", כתב פאטל, והוסיף כי הליש"ט "רחוקה מלהיות מחוץ לסכנה כשזה מגיע לסיכונים של אירועים פוליטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות