אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון אישי: סקי מים למתחילים צילום: אלעד ניסים

אימון אישי: סקי מים למתחילים

מתקן חדש מאפשר לימוד סקי מים גם למתחילים ולילדים. צריך רק להיות מוכן ליפול ולנסות שוב ושוב

15.08.2017, 08:16 | סיון אבוקאי

מקורו של סקי המים הוא במדינות אירופה הקרות שבהן העבירו את מגלשי הסקי מהשלג לאגמים. במקום לגלוש באמצעות כוח הכבידה, בסקי המים הגולש נאחז בידית המחוברת לכבל חשמלי שמושך אותו קדימה. בפארק מנחם בגין (פארק דרום) שוקם לאחרונה אגם נוסף לזה הקיים ובו מתקן סקי מים שמתאים גם לגולשים מתחילים, לבעלי מוגבלויות ולילדים מגיל 6. "כנצר למשפחה חלוצית בסקי מים, חשוב לי לספק תנאי לימוד לאוכלוסייה מגוונת ולפתח את הענף בארץ", מסביר אורי קוך, הבעלים של Lake TLV, החברה שמפעילה את הפעילות באגם.

כתבתנו במהלך האימון. אדרנלין גבוה וצחוק גדול, צילום: אלעד ניסים כתבתנו במהלך האימון. אדרנלין גבוה וצחוק גדול | צילום: אלעד ניסים כתבתנו במהלך האימון. אדרנלין גבוה וצחוק גדול, צילום: אלעד ניסים

לאחר תרגול קצר על יבש נזרקתי אל המים. הגלישה על המים דורשת בעיקר עבודה חזקה על שרירי הליבה המייצבים אותנו, כוח בפלג הגוף העליון וסנכרון בין כל מערכות השרירים על מנת להתאזן במהירות של עד 50 קמ"ש. בתחילת האימון נאמר לי שגולש מתחיל ייפול בממוצע ארבע פעמים, ואכן התייצבתי בזינוק החמישי עד להתרסקות בסיבוב קצה האגם.הכישלון הוא חלק חשוב באימון היות שלאחר נפילה המדריך מסביר מה עליי לשפר בתרגיל הבא. סיבוב שלם לא הצלחתי לסיים עד תום האימון, אך סיימתי אותו עם אדרנלין גבוה וצחוק גדול. האימון מומלץ למי שלא מפחד להתרסק שוב ושוב.

פרטים: פארק מנחם בגין, תל אביב. 110 שקל לשעת גלישה או 170 שקל לשעתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות