אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל החקירה של בעל השליטה: חלל הפסידה 10 מיליון דולר במחצית 2017 צילום: twitter / Mike gruss

בצל החקירה של בעל השליטה: חלל הפסידה 10 מיליון דולר במחצית 2017

חברת התקשורת הלוויינית שבשליטת שאול אלוביץ' רשמה ברבעון השני הפסד של 6 מיליון דולר לעומת רווח של 4.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. עלייה של 4.4% בהכנסות לא הגיעה לשורה התחתונה

15.08.2017, 07:22 | גולן חזני

המומנטום השלילי בחלל תקשורת לא עוצר. חברת התקשורת הלוויינית סיימה את הרבעון השני בהפסד של 6 מיליון דולר לעומת רווח של 4.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. מחצית השנה נחתמה בהפסד של 10.5 מיליון דולר לחלל לעומת הפסד קל של 380 אלף דולר במחצית המקבילה. בשנת 2016 כולה ספגה החברה הפסד של 30 מיליון דולר. זאת לאחר שבשנתיים האחרונות נעלם לחברה לוויין אחד, לוויין שני התפוצץ בשיגור והפיל את שווי החברה, ורשות ני"ע פתחה בחקירה של בכירים בה לגבי עסקאות בעלי העניין של בעל השליטה שאול אלוביץ'. מניית חלל ירדה אתמול ב־2%.

הכנסות חלל ברבעון השני עלו ב־%4.4 בהשוואה לתקופה המקבילה, והסתכמו ב־17.9 מיליון דולר. העלייה הושגה בזכותן של פעילות הלוויין עמוס 4, של התקשרות בין החברה לממשלת ישראל ושל הרחבת שירות לאחד מלקוחותיה. אולם, זו קוזזה ברובה בשל ירידה בהכנסות מפעילות עמוס 2 ועמוס 3, והעלייה לא באה לידי ביטוי בשורת הרווח.

רגע הפיצוץ space x עמוס 6 חלל פלורידה, צילום: אי פי איי רגע הפיצוץ space x עמוס 6 חלל פלורידה | צילום: אי פי איי רגע הפיצוץ space x עמוס 6 חלל פלורידה, צילום: אי פי איי

הלווין עמוס 7 הושכר לחלל מחברת אסיהסאט כדי להחליף את זה שהתפוצץ. הוצאות שכירתו גררו ירידה של 42.7% ברווח הגולמי. זה עמד על 3.4 מיליון דולר לעומת כ־6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

חלל הפרישה 2 מיליון דולר בשל תביעה של 30 מיליון דולר של לקוח שטוען כי נפגע מהשיגור הכושל של עמוס 6. בחלל סבורים כי לא ייאלצו לפצותו. בנוסף היו לחברה הוצאות מימון של 4.6 מיליון דולר עבור אג"ח שגייסה לאחרונה. זאת לעומת הכנסות מימון של 3.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה. לפיכך החברה עברה להפסד תפעולי רבעוני של 1.4 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי של 2.9 מיליון דולר אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות