אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא היה סיכוי: חולצה גופת נהג המשאית

לא היה סיכוי: חולצה גופת נהג המשאית

לאחר שעות ארוכות שבמהלכן פעל מנוף להרים את גשר רמת אלחנן בכביש 4 וניסור תא המשאית, כוחות כיבוי חילצו גבר כבן 60, נהג המשאית, ומותו נקבע במקום. נשלל חשש שהיה אדם נוסף במשאית. עבודות פינוי הגשר יימשכו לאורך הלילה

15.08.2017, 00:57 | ליאור גוטמן ו-ynet

החשש התממש: כוחות כיבוי חילצו הלילה (ג') את גבר כבן 60 שנמחץ במשאית לאחר שגשר שבו התנגש כלי הרכב קרס עליו. פרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע של הגבר ונשלל חשש שהיה לכוד נוסף בתא המשאית. עבודות פינוי הגשר צפויות להימשך לאורך הלילה.

אחרי כמה שעות של פעולות נמרצות הצליח מנוף ענק שהובא לכביש 4 להרים את גשר רמת אלחנן שקרס על המשאית שהתנגשה בו. בחברת נתיבי ישראל אמרו כי "מנוף המשאית היה מונף לגובה בניגוד מוחלט לחוק".

 

 

יהודה נתנאל, סמנכ"ל חטיבת האחזקה בחברת נתיבי ישראל, אומר שצוותים הנדסיים מיוחדים מבצעים את כלל הפעולות הנדרשות לפינוי מהיר ומקצועי של הכביש, אשר ייפתח לתנועה עד שעות הבוקר, וזאת רק לאחר אישור גורמי המקצוע המוסמכים לכך".

רונן גיא, עד ראייה לתאונה, סיפר על שהתרחש: "שמרתי מרחק של 50 מטר מהמשאית ופתאום ראיתי שהמנוף שלה נתקע בגשר". הוא שקל לעקוף את המשאית, "החלטתי בסוף שלא ואז ראיתי מה קרה. חשבתי שזה פיגוע. עצרתי את הרכב בפתאומיות ויצאתי החוצה לראות מה קורה. אנשים החלו לצרוח. חשבתי לעקוף מצד שמאל, אבל ויתרתי. קרה לי נס".

הגשר שקרס על כביש 4
הגשר שקרס על כביש 4

מהנדס הגשרים רז מור, חבר הנהלה באיגוד המהנדסים לבנייה ולתשתיות, העריך כי התנהלות הנהג היא שזו שגרמה להתנגשות. מור מחזק את הקביעה של נתיבי ישראל. "מה שניתן להבין ולהניח מהתמונות זה שהמשאית שהתנגשה היא משאית מנוף, מנוף כבד, שלא היה מקופל למימדים הנדרשים", מסביר מור.

 

"משאית נדרשת לא לחרוג מגובה מסוים, שהוא הרבה פחות מהגובה המינימלי של קורות הגשרים. המפעיל של המנוף לא קיפל את הזרוע והיא בלטה מעבר למידה הגיאומטרית המותרת. הגשר הזה הוא בערך 5.20 מטר והמנוף הזה חרג", טען המהנדס.

לדבריו, גם מהירות הנסיעה כנראה השפיעה. "זו משאית כבדה שכנראה נסעה מהר מאוד וזה עבר את קיבולת ההזזה של הגשר. אי אפשר להציב רכיבי ענק שיעמדו בכל מהלומה. יש עומס שמבטא עיבוד של סיכונים ובו משתמשים בכל העולם. הגשר הזה תוכנן לדבר הזה וזה לא הספיק לתאונה הזו", אומר מור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות