אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך שעות: מנכ"ל אינטל, מנכ"ל מרק ומנכ"ל אנדר ארמור פרשו מהמועצה של טראמפ צילום: איי אף פי, רויטרס, Under Armour

בתוך שעות: מנכ"ל אינטל, מנכ"ל מרק ומנכ"ל אנדר ארמור פרשו מהמועצה של טראמפ

מנכ"לי החברות על פרישה מהמועצה שהוקמה לטובת ייעוץ עסקי לנשיא ארה"ב לאחר שהתייחסו לאווירה הטעונה ולאקלים הפוליטי המפולג במדינה. השלושה הצטרפו למנכ"לי טסלה, דיסני ואובר שכבר פרשו מפאנלים עסקיים אחרים שהקים טראמפ

15.08.2017, 10:45 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב מאבד מנכ"לים החברים בקבוצות המייעצות לבית הלבן. אתמול, בהפרש של שעות ספורות, מנכ"ל מרק קנת' פרייזר, מנכ"ל אנדר ארמור קווין פלאנק  ומנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' פרשו ממועצת המנהלים שהוקמה לשם ייעוץ עסקי לטראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

על אף שאף אחד מהפורשים לא ציין את הנשיא, הרי שפרייזר, אחד מהמנכ"לים השחורים הבולטים בארה"ב, פרש מהמועצה בעוד טראמפ סופג מתקפות על כך שלא הזדרז לגנות את האלימות הקטלנית במחאת הענק של הימין בשרלוטסוויל, וירג'יניה. פרייזר אמר כי הוא פועל "מתוך עניין של מצפון אישי".

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. נטישה במועצה, צילום: גטי אימג נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. נטישה במועצה | צילום: גטי אימג'ס נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. נטישה במועצה, צילום: גטי אימג

פלאנק וקרזניץ', שניהם לבנים, התייחסו לאווירה הטעונה בארה"ב, ופלאנק אמר כי הוא פורש משום שחברת אופנת הספורט שלו "עוסקת וחדשנות ובספורט – לא בפוליטיקה", וקרזניץ', העומד בראש יצרנית הסמיקונדוקטורים הגדולה בעולם, ציין את ה"אקלים הפוליטי המפולג", והכריז כי "יש לשנות את האקלים הנוכחי, שאלמלא כן, האומה שלנו תהפוך לצל של מה שהייתה בעבר ושעדיין יכולה וצריכה להיות".

מנכ"ל חברת התרופות מרק קנת מנכ"ל חברת התרופות מרק קנת' פרייזר. התזמון מעיד על קשר לשתיקתו של טראמפ בעניין האלימות הקטלנית במחאת הענק של הימין בשרלוטסוויל | צילום: איי אף פי מנכ"ל חברת התרופות מרק קנת

אתמול (ב') טראמפ נכנע ללחצים וגינה את קבוצות השנאה הימניות אולם הנזק כבר נעשה. פרייזר וחבריו הצטרפו לשורותיו של אלון מאסק מטסלה, בוב איגר מוולט דיסני, וטראוויס קלניק מאובר טכנולוג'יס, שפרשו גם הם מפאנלים עסקיים שבהם נעזר טראמפ, ונקטו צעד שאינו שכיח בארה"ב – התרחקות פומבית מנשיא מכהן.

בריאן קרזניץ בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל. ציין את האקלים הפוליטי המפולג | צילום: אי פי איי בריאן קרזניץ

"ערכה של המועצה המייעצת יורד כשחברים כי מוערכים עוזבים על רקע נושאים עקרוניים. היכן שהנשיא בעבר יכול היה לומר כי הוא לומד מחברי המועצה, הרי שכעת מתחוור כי הוא מקשיב להם רק כשהם מסכימים עם דעותיו", אמר ג'יימס פוסט, פרופסור לניהול באוניברסיטת בוסטון.

עזיבותו של פרייזר זיכתה את מנכ"ל ענקית התרופות בציוצים נזעמים מצד טראמפ, כולל אחד באותיות ראשיות לגבי מחירי התרופות ואחד המלין על כך ש"מרק" מובילה במחירי התרופות המופרזים ובהוצאת משרות אל מעבר לים.

מנכ"ל חברת אנדר ארמור קווין פלאנק. "אנו עוסקים בחדשנות ובספורט – לא בפוליטיקה", צילום: רויטרס מנכ"ל חברת אנדר ארמור קווין פלאנק. "אנו עוסקים בחדשנות ובספורט – לא בפוליטיקה" | צילום: רויטרס מנכ"ל חברת אנדר ארמור קווין פלאנק. "אנו עוסקים בחדשנות ובספורט – לא בפוליטיקה", צילום: רויטרס

חשבון הטוויטר של קרזאניץ' הוצף אתמול' בהפצרות להתפטרותו מהמועצה המייעצת לאחר שפרסם כי, "לא צריך להיות צל של היסוס בגינוי דיבורי הסתה או קבוצות עליונות לבנה בשמם".

פלאנק כבר ספג ביקורת השנה בשל דבריו לגבי חשיבותו של טראמפ כנכס פרו-עסקים בבית הלבן. לאחר המחאה בשרלוטסוויל, שבו צולמו מספר משתתפים בפריטים של אנדר ארמור, נשלחו אליו ציוצים זועמים שאיימו בחרם על החברה אם לא יתפטר מתפקידו בבית הלבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות