אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיא של גייטס: תרם 4.6 מיליארד דולר ונשאר רק עם 1.3% ממיקרוסופט צילום: בלומברג

השיא של גייטס: תרם 4.6 מיליארד דולר ונשאר רק עם 1.3% ממיקרוסופט

מייסד ענקית התוכנה האמריקאית תרם ביוני 64 מיליון מניות של מיקרוסופט. עד כה תרם גייטס יותר מ-700 מיליון מניות לקרן הצדקה "ביל ומלינדה גייטס", ששוויין הנוכחי מוערך בכ-50 מיליארד דולר

15.08.2017, 13:11 | שירות כלכליסט

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס העניק את התרומה הגדולה ביותר שלו עד כה מאז תחילת המאה – את רוב חלקו בענקית התוכנה האמריקאית. מניות אלו משקפות כ-5% מהונו של גייטס, האיש העשיר בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

המיליארדר תרם ביוני 64 מיליון מניות של מיקרוסופט, שערכן הכולל הוא 4.6 מיליארד דולר (נכון ל-6 ביוני) - כך דיווחה רשות ניירות ערך האמריקאית. דוברים מטעם מיקרוסופט וגייטס לא ענו לבקשת התגובה. התרומה האחורנה משקפת 38% מאחזקותיו במיקרוסופט, וכעת הוא נותר עם 1.3% בלבד מהחברה.

בהודעה לא צוין מקבל התרומה, אולם רוב תרומותיו של גייטס נעשו לקרן "ביל ומלינדה גייטס" – קרן הצדקה המרכזת את כל פעילותם הפילנטרופית של גייטס ואשתו.

ביל גייסט. עדיין האיש העשיר בעולם, צילום: גטי אימג ביל גייסט. עדיין האיש העשיר בעולם | צילום: גטי אימג'ס ביל גייסט. עדיין האיש העשיר בעולם, צילום: גטי אימג

על פי ההערכות, העביר גייטס יותר מ-700 מיליון מניות לקרן ששוויין הנוכחי הוא כ-50 מיליארד דולר.

זוהי התרומה הגדולה ביותר של מניות מיקרוסופט שעשה גייטס מאז שנת 2000. גייטס, בן ה-61, כבר העניק מניות מיקרוסופט בשווי של כ-16 מיליארד דולר לקרן ב-1999 ועוד 5.1 מיליארד דולר במניות שנה לאחר מכן. 

ביל ומלינדה גייטס כבר תרמו מניות ומזומנים בהיקף של 35 מיליארד דולר מאז 1994 (על בסיס שווי המניות בזמן מענק התרומה). כך על פי דוחות המס של הקרן.

ב-2010 יצר גייטס את יוזמת Giving Pledge, יחד עם המשקיע המיליארדר וורן באפט. אל גייטס ובאפט הצטרפו עוד 168 בעלי הון שהתחייבו לתרום את מרבית הונם לצדקה.

גייטס עודנו האיש העשיר בעולם לאחר התרומה הנוכחית, ועל פי דירוג המיליארדרים של בלומברג שוויו הוא 86.1 מיליארד דולר.

ביל ומלינדה גייטס. קרן צדקה, צילום: ויקימדיה ביל ומלינדה גייטס. קרן צדקה | צילום: ויקימדיה ביל ומלינדה גייטס. קרן צדקה, צילום: ויקימדיה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

74.
אתם טועים
גייטס לא תרם שקל אחד ישירות מהכיס שלו לנזקקים. הוא משקיע סכום כסף גדול בבנק או קרן כלשהו, הכסף נותן דיווידנדים ואת הדיווידנדים האלה, הוא תורם. בדרך, יש לו רווחים עצומים ולכן, שנה שהערה, ההון האישי שלו גדל כמעט מיליאד דולר קשה להאמין? זה האמת. עשה מזה ביזנס.
עינת  |  11.05.21
73.
איזה תגובות מגעילות - גייטס משכמו ומעלה.
בידיעה נאמר שגייסט תרם את רוב המניות שהיו לו בחברה אותה הקים ופיתח כל שנות חייו. השווי הכספי של תרומתו מאז 1994 - כ- 85 מיליארד דולר. בהשוואה, התקציב השנתי של האיחוד האירופי עומד על 175 מיליארד דולר. התרומות של גייטס בשנים האחרונות מהוות כמחצית מהונו העצמי. תראו לי מישהו - כולל המגיבים הדפוקים - שמוכן לתרום לצדקה את מחצית רכושו.
הרשלה  |  23.08.17
72.
תרומות כאלה הורסות את העולם השלישי.
תופתעו לשמוע, אבל רבות מן התרומות שמועברות לעולם השלישי מזיקות יותר משהן מועילות. קחו למשל את ענף החקלאות במדינות אפריקה העניות. החקלאים משקיעים כסף ומתאמצים לגדל מזון, ואז מגיע מישהו כמו ביל גייטס, תורם כמות עצומה של אוכל, ואז הציבור שקיבל אוכל בחינם לא קונה את התוצרת המקומית, והחקלאים פושטים את הרגל. ברגע שכספי התרומה נגמרים המדינה נקלעת למצב של רעב, כי כל החקלאים נטשו את המקצוע...
אורן  |  22.08.17
לכל התגובות