אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיא קפלן נבחר למתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון צילום: יח"צ

גיא קפלן נבחר למתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון

קפלן יחליף את דניאלה פוסק שמונתה לתפקיד יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב; בעבר שימש כמ"מ מתכנן מחוז מרכז

15.08.2017, 12:02 | דותן לוי

גיא קפלן נבחר למתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, ויחליף את דניאלה פוסק שמונתה לאחרונה לתפקיד יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב. הבחירה נעשתה לאחר מכרז שנערך על ידי ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה. קפלן ייכנס לתפקידו בחודש אוקטובר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

קפלן (46), שימש בתפקידו האחרון כמנכ"ל החברה הכלכלית תל מונד. קודם לכם מילא שורה של תפקידים בהם מ"מ מתכנן מחוז מרכז, יו"ר וועדת המשנה להתנגדויות ויו"ר הוועדה המרחבית "מזרח השרון".

גיא קפלן, צילום: יח"צ גיא קפלן | צילום: יח"צ גיא קפלן, צילום: יח"צ

קפלן הוא בעל תואר שני במינהל עסקים עם התמחות בנדל"ן ושמאות מקרקעין מאוניברסיטת חיפה, ותואר שני בתכנון ערים ואזורים מהטכניון. במסגרת תפקידו יהיה אחראי קפלן בין היתר על התוויה וקידום התכנון והפיתוח בראייה מחוזית כוללת תוך התחשבות במגוון צורות ההתיישבות והמגזרים הקיימים בתחום המחוז.

מחוז מרכז נחשב למחוז בעל חשיבות תכנונית רבה בשל מיקומו במרכז הארץ. הוא משלים את מטרופולין תל אביב וכולל 52 רשויות מקומיות ואוכלוסייתו מונה כ-2.3 מיליון תושבים. הרכב האוכלוסייה במחוז מגוון ביותר, כמו גם סוגי היישובים הנכללים בו. אתגרי המחוז הינם בין היתר: תכנון ופיתוח מושכל של המחוז, קידום מדיניות הממשלה בתחום פיתוח יישובי המיעוטים, הרחבה וחיזוק היישובים העירוניים, כל זאת תוך שמירה וטיפוח ערכי הטבע ושטחי החקלאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות