אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישה חמישית לפרוטרום השנה: חברה בריטית ב-19.5 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

רכישה חמישית לפרוטרום השנה: חברה בריטית ב-19.5 מיליון דולר

פרוטרום תקבל שליטה מלאה על החברה הנרכשת, Flavours and Essences, כאשר התשלום יכלול מנגנון תמורה עתידית מבוססת ביצועים. העסקה מומנה באמצעות אשראי בנקאי

15.08.2017, 15:01 | אורן פרוינד

חברת פרוטרום תעשיות ממשיכה לממש את אסטרטגיית הצמיחה המהירה, ומודיעה היום (ג') על עסקת רכישה חדשה - החמישית מתחילת השנה. החברה חתמה על הסכם לרכישת 100% ממניות החברה האנגלית Flavours and Essences UK - F&E, בתמורה לכ-19.5 מיליון דולר (15 מיליון ליש"ט).  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה שהושלמה במועד החתימה ומומנה באמצעות אשראי בנקאי כוללת מנגנון תמורה עתידית המבוסס על ביצועיה העסקיים העתידיים של F&E בתקופה של שלוש שנים ממועד הרכישה.

על פי דוחותיה הניהוליים של F&E, מחזור המכירות של החברה ב- 12 החודשים שהסתיימו ביולי 2017 הסתכם בכ-17.4 מיליון דולר (כ- 13.7 מיליון ליש"ט). בחמש השנים האחרונות רשמה החברה קצב צמיחה שנתי ממוצע של מעל 20%.

F&E נוסדה בשנת 1998 והיא עוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של טעמים וצבעים טבעיים, עם אתר יצור ומרכז מו"פ בבלקבורן שבאנגליה. החברה המעסיקה כ- 41 עובדים מסתמכת על בסיס לקוחות רחב באירופה, בעיקר באנגליה ובאירלנד.

פעילותה של F&E מאגברת (סינרגטית) לפעילותה של פרוטרום בתחום הטעמים וכן לפעילותה המתפתחת של פרוטרום בתחום הצבעים הטבעיים למזון.

פרוטרום משלימה בעסקה זו 24 רכישות מאז שנת 2015. לדברי אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום, "זוהי רכישה נוספת של פעילות בתחום הליבה של פרוטרום שתאפשר לנו להציע ללקוחותינו סל פתרונות רחב יותר. פרוטרום תפעל להרחבת סל המוצרים לבסיס הלקוחות הקיים של F&E ותפעל להשגת יעילות עסקית ותפעולית מרבית ממיזוג פעילו F&E עם פעילותה באנגליה".

אורי יהודאי מנכ"ל ונשיא פרוטרום , צילום: אוראל כהן אורי יהודאי מנכ"ל ונשיא פרוטרום | צילום: אוראל כהן אורי יהודאי מנכ"ל ונשיא פרוטרום , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות