אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלוריאן 2.0: מכונת הזמן מ"בחזרה לעתיד" הופכת למכונית מעופפת

דלוריאן 2.0: מכונת הזמן מ"בחזרה לעתיד" הופכת למכונית מעופפת

בנו של ג'ון דלוריאן, מעצב המכונית שזכתה לתהילת עולם בסדרת הסרטים הפופולרית, חשף חברת התעופה. הפיתוח שלה, DR7, צפוי להיות מכונית מעופפת אמיתית, שתתחיל לטוס בסוף השנה הבאה

15.08.2017, 17:49 | ניצן סדן

חברות רבות נמצאות במירוץ לקראת השקת מכונית מעופפת - ועתה מצטרפת אליהן אחת שמכונית שלה כבר טסה באוויר, ואפילו נסעה בזמן: דלוריאן.

קראו עוד בכלכליסט

פול דלוריאן, בנו של מפתח המכונית שכיכבה בסדרת סרטי "בחזרה לעתיד", חשף את חברת התעופה שלו, דלוריאן אירוספייס. המכונית המעופפת שלה נקראת DR7 והעיצוב שלה מעניין מאוד: קבינה דו מושבית, בעלת שני מנועים מתכווננים מלפנים ומאחור, שיאפשרו המראה אנכית וטיסה אופקית בדומה למטוסים כ-V22 אוספרי. המדחפים נמצאים בתוך חיפוי, מה שמצמצם את הסיכוי לפגיעה במדחף (או נזק לעוברי אורח - זה כלי שאמור להמריא מאזורי מגורים).  

עיצוב ה-DR7 של דלוריאן אירוספייס עיצוב ה-DR7 של דלוריאן אירוספייס עיצוב ה-DR7 של דלוריאן אירוספייס

לעיצוב של דלוריאן יש כנפיים שמוטתן 5.6 מ'. בדגם הסופי הן יתקפלו, כדי לאפשר אחסון של הכלי בחניונים ומוסכים. המכונית צפויה להשתמש במנוע חשמלי, שיאפשר לה טיסה לטווח של 190 ק"מ – ארוך משמעותית ממה שכלי טיס חשמלי מסוגל להשיג. בראיון למגזין וויירד, סיפר דלוריאן שהטווח יתאפשר הודות לגובה טיסה רב משל פיתוחים מקבילים.

המדחף בתצורת חנייה, כשהוא מוטה מעלה המדחף בתצורת חנייה, כשהוא מוטה מעלה המדחף בתצורת חנייה, כשהוא מוטה מעלה

הרעיון הוא נכון: התנגדות האוויר פוחתת כשעולים בגובה, בהיותו דליל יותר. ואולם, ההרקעה לגובה זה מצריכה יותר אנרגיה - משהו שדלוריאן לא הסביר כיצד יפתור עם כלי בגודל דומה לשל מכונית משפחתית.  

המכונית המעופפת של דוק בראון המכונית המעופפת של דוק בראון המכונית המעופפת של דוק בראון

ואולם, הרעיון של דלוריאן צפוי להיתקל בחומה רגולטורית: בעוד מפתחי מכוניות מעופפות אחרים מתכננים להטיס אותן על תוואי כבישים או בגובה נמוך כדי שלא להשפיע על תעבורה אווירית, הפיתוח של דלוריאן אירוספייס עלול להיקלע לנתיבי מטוסים.

אב הטיפוס צפוי להיחשף בסוף השנה הבאה ועדיין לא ידוע מתי יגיע לשוק וכמה יעלה. דלוריאן אירוספייס היא שחקנית אחת מתוך רבות שמנסות לפתח מכונית מעופפת - ביניהם גם חברת KittyHawk של לארי פייג', מייסד גוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות