אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות זיהום הביצים באירופה: משרד החקלאות מבקש להגדיל את מכסות הייצור צילום: איי פי

בעקבות זיהום הביצים באירופה: משרד החקלאות מבקש להגדיל את מכסות הייצור

מנכ"ל משרד החקלאות הנחה את יו"ר מועצת הלול להגיש המלצות להגדלת המכסות, זאת בשל השפעת הביצים המזוהמות באירופה על יבוא הביצים לישראל. במקביל, הורה המשרד לא לאשר ייבוא ביצים מהולנד - מקור הזיהום

15.08.2017, 16:53 | אורנה יפת

משרד החקלאות בוחן את הגדלת מכסות הביצים המקומיות על מנת להבטיח אספקה סדירה במהלך תקופת החגים. זאת בשל השפעת מקרה הביצים המזוהמות במערב אירופה על אספקת הביצים הסדירה לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח אתמול (ב') מנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, אל יו"ר מועצת הלול, צפניה שאולקר, הנחה מנכ"ל המשרד להגיש המלצות בתוך כעשרה ימים בנוגע לצורך להגדיל את מכסות הביצים המקומיות, בעיקר בתקופת החגים.

ריקול לאלפי ביצים באירופה, צילום: איי פי ריקול לאלפי ביצים באירופה | צילום: איי פי ריקול לאלפי ביצים באירופה, צילום: איי פי

תקופת החגים מאופיינת בצריכה גבוהה ועל מנת להתגבר על הביקוש נפתחות מכסות זמניות לייבוא ביצים, אך הן זניחות לחלוטין ביחס לכלל הייצור המקומי.

בימים האחרונים דווח במערב אירופה על עשרות מיליוני ביצים הנגועות בקוטל חרקים אשר משווקות בנקודות המכירה ויש חשד כי הן מסוכנות לציבור. החומר המסוכן, אשר נמצא בקוטל החרקים, מיועד לטיפול בטפילים חיצוניים ומשתמשים בו לכלבים וחתולים. מקור הזיהום בהולנד אך נפגעו גם יבואני ביצים מגרמניה, בלגיה וצרפת. אלא שבמשרד החקלאות אומרים כי גרמניה, בלגיה וצרפת אינן מאושרות לייבוא ביצים לישראל, והייבוא האחרון של ביצים מהולנד לישראל היה בשנת 2014. הייבוא לישראל נעשה, על פי צורך, מספרד.

משרד החקלאות חידד את הנהלים ונתן הוראה לא לאשר יבוא ביצים מהולנד במידה ותגיע בקשה לכך. במקביל, פנה מנכ"ל המשרד אל השירותים הווטרינריים על מנת שיערכו בדיקה מקיפה בכדי לוודא שלא נעשה שימוש בישראל בחומרים אשר התגלו באירופה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות