אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת היעוץ ISS המליצה למשקיעי בזק הזרים על המשך כהונתו של חגי הרמן כדח"צ

פרסום ראשון

חברת היעוץ ISS המליצה למשקיעי בזק הזרים על המשך כהונתו של חגי הרמן כדח"צ

פסגות וכלל ביטוח מתנגדות להמשך כהונתו של הרמן, לנוכח עסקות בעלי העניין שנחקות על ידי רשות ני"ע - ומציעות מועמד משלהן. אסיפת בעלי המניות התקבלה הבוקר - התוצאות עדיין לא פורסמו

15.08.2017, 17:07 | רחלי בינדמן

חברת הייעוץ הבינלאומית ISS תומכת בחגי הרמן, הדירקטור החיצוני המכהן בבזק, לכהונה נוספת בת 3 שנים. ISS ממליצה ללקוחותיה, המשקיעים הזרים בבזק, להצביע עבור הרמן - ולא עבור המועמד שהוצע על ידי הגופים המוסדייים - שלום הוכמן בכלל ביטוח וזאב וורמברנד בפסגות.  

קראו עוד בכלכליסט

חקירת פרשת בזק עומדת מאחורי ההתנגדות של פסגות וכלל ביטוח להמשך מינויו של הרמן כדירקטור חיצוני בחברה. ב-ISS לא נמנעים מלהתייחס לחקירת רשות ניירות ערך, אך טוענים כי בשלב זה לא ידוע על כל מעורבות של הרמן בפרשה.

יתרה מכך, ב-ISS מזכירים את הטענות שעלו בכלי התקשורת על קשר אפשרי בין הרמן לעמיקם שורר, מנהל בכיר בבזק שמקורב לאלוביץ', אך מדגישים שאין שום הוכחה שעצמאותו של הרמן כדירקטור נפגעה. חברת היעוץ אף מציינת כי הרמן לא היה חבר בוועדה החיצונית שאישרה את עסקת בעלי העניין השנויה במחלוקת בין בזק וחלל, אף שלקח חלק בדיוני הדירקטוריון בעניין העסקה. 

כך או כך ב-ISS טוענים כי בשלב זה אף דירקטור בבזק לא נמצא אשם בשום מעשה, ודאי לא הרמן, ולכן אין שום מניעה להאריך את כהונתו. לטענת ISS פסגות וכלל לא הצליחו להביא טיעון תומך מספק לעמדתם בדבר הצורך להחליף את הרמן במועמד מטעמם - ולא הצליחו להציג טענה מספקת בדבר עדיפות המועמדים שהציעו על מועמדותו של הרמן.

על פי רוב, הגופים הזרים ממליצים בהתאם להמלצת ISS - וכך היה כאשר הם אלה  שאישרו את שתי עסקאות בעלי העניין השנויות במחלוקת של בזק-Yes ובזק-חלל שעומדות בלב חקירת רשות ניירות ערך.

אסיפת בעלי המניות התקיימה ב-11 בבוקר, בינתיים ללא פרסום התוצאות. ככל שהגופים הזרים שלחו את הצבעתם לאסיפה ופעלו בהתאם לנוהג הקיים של הישענות על המלצת ISS, המשמעות היא הארכת כהונתו של הרמן. אם העדיפו לוותר על ההצבעה הפעם, אזי יגבר הסיכוי לבחירתו של דירקטור אחר במקומו.

חברת אנטרופי המייעצת למוסדיים המקומיים (ושהמליצה להתנגד לעסקת בזק -Yes והסתייגה מאד מעסקת בזק חלל) המליצה ללקוחותיה לתמוך באחד משני המועמדים החדשים מטעם כלל או פסגות.

מטה בזק מגדלי עזריאלי מטה בזק מגדלי עזריאלי מטה בזק מגדלי עזריאלי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות