אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקסטון נסוגה מכוונתה לרכוש 40% מחברת הסייבר NSO צילום: בר כהן

בלקסטון נסוגה מכוונתה לרכוש 40% מחברת הסייבר NSO

קרן ההשקעות קיימה מגעים מתקדמים לרכישת החזקות בחברה הישראלית ב-400 מיליון דולר אך לא הגיעה להסכמות עם בעלת השליטה, פרנסיסקו פרטנרס

15.08.2017, 23:19 | הגר רבט

קרן ההשקעות בלקסטון שניהלה מגעים מתקדמים לרכישת 40% מחברת הסייבר הישראלית NSO תמורת 400 מיליון דולר נסוגה מכוונתה לאחר שלא הגיעה להסכמות עם בעלת השליטה, פרנסיסקו פרטנרס. לפני כחודש נחשף ב"כלכליסט" כי הקרן מעוניינת לרכוש החזקות בקבוצה שהקימו ב־2009 עמרי לביא ושלו חוליו. לבלקסטון אמורה הייתה להצטרף, כשותפה משנית (10%) קרן בשם Clear Sky שהוקמה על ידי ג'יי לייק, בכיר לשעבר בבלקסטון, ואלכס וייס, בכיר לשעבר בנקסטרה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שלוש שנים רכשה פרנסיסקו פרטנרס את השליטה ב־NSO ב־130 מיליון דולר לפי שווי של 170 מיליון דולר. בהמשך מיזגה לתוך החברה את סירקלז, שאותה רכשה תמורת 100 מיליון דולר.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

NSO עלתה לכותרות לפני כשנתיים לאחר שאפל קראה ללקוחותיה לבצע עדכון גרסה למכשירי האייפון שלהם לאחר שהתגלה ניסיון פריצה חריג למכשיר הסלולר של אחמד מנסור, פעיל זכויות אדם מאיחוד האמירויות. ככל הידוע, זו היתה הפעם הראשונה שתוכנת מודיעין הצליחה לחדור למכשיר אייפון. התוכנה יוחסה ל־NSO, אך החברה סירבה לאשר שמוצריה שימשו לפריצה למכשיר.

בפברואר השנה נקשר שמה של החברה הישראלית לפרשת ריגול במקסיקו, כאשר פורסם כי פקידים בכירים במדינה נפלו קורבן לניסיונות ריגול בסיוע נוזקה שסיפקה.

NSO מייצרת פתרונות ריגול ונוזקות תקיפה שהיא מספקת לטענתה לרשויות חוק או למדינות על מנת לסייע בחקירות פליליות או במאבק בטרור. הנוזקות שהחברה מפתחת נחשבות למתקדמות מאוד מסוגן, והתחום נחשב לחשאי ביותר מבין כל תחומי פיתוחי הסייבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות