אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות אדמה: עלייה של 20% ברווח, ייצרה תזרים מזומנים של רבע מיליארד דולר צילום: עמית שעל

דוחות אדמה: עלייה של 20% ברווח, ייצרה תזרים מזומנים של רבע מיליארד דולר

חברת האגרוכימיה רשמה ברבעון השני רווח נקי של 68 מיליון דולר - ההכנסות עלו בשיעור מתון של 2.8% ל-830 מיליון דולר. המנכ"ל ליכטנשטיין: "ההשקעה המרכזית שלנו היא בשילובי חומרים שנועדו להקל על החקלאי"

16.08.2017, 12:53 | ניר טל

חברת האגרוכימיה אדמה מסכמת (ד') רבעון עם עלייה מתונה בהכנסות וצמיחה מרשימה של 32% בשורת הרווח הנקי - 75 מיליון דולר (לעומת 59 מיליון דולר ברבעון המקביל). בנטרול רווחי הון חד-פעמיים (של כ-9 מיליון דולר) שנרשמו במכירת מוצרים במסגרת עסקת סינג'נטה-כמצ'יינה, עמד הרווח הנקי של אדמה על 68 מיליון דולר, עלייה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל.   

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים להגנת הצומח בשוק האגרוכימיה העולמי, הסתכמו בכ-830 מיליון דולר - עלייה של 2.8% בהשוואה לרבעון המקביל (2.2% במונחי מטבע מקור), שבו נרשמו לאדמה הכנסות של 808 מיליון דולר. העלייה בהכנסות מיוחסת בעיקר לצמיחה כמותית במכירות מוצרים, ובסל מוצרים מבודל יותר.

פילוח גיאוגרפי של הכנסות הקבוצה מעיד על צמיחה בשוק הצפון אמריקאי (גידול של 2% בהכנסות) ובאזור המזרח הרחוק ואפריקה (17%), בדגש על הפעילות המתרחבת בשוק ההודי. מאידך, המשך החולשה בשוק החקלאות הברזילאי הוביל לירידה של 7.7% בהכנסות הקבוצה מאמריקה הלטינית.

בשל ירידה בעלות המכר (הנובעת מירידה בעלויות ההובלה וחומרי הגלם) הציגה אדמה רווח גולמי של 300 מיליון דולר, לעומת 270 מיליון דולר ברבעון המקביל, עלייה של 11%. נתון זה משקף שיעור רווחיות גולמית של 36.2% (לעומת 33.5% ברבעון מקביל). הרווח התפעולי הרבעוני עלה ב-25% ל- 125 מיליון דולר, לעומת 100 מיליון דולר ברבעון המקביל, ועל אף עלייה של 6% בהוצאות המכירה.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר חן ליכטנשטיין, מנכ"ל אדמה: "אנחנו משיקים כל שנה למעלה מ-200 רישויים חדשים שנמכרים בשווקים חדשים. ברוב המקרים מדובר בתערובות ייחודיות ומבודלות של חומרים פעילים. ההשקעה המרכזית שלנו היא בשילובים של מאות חומרים פעילים שנועדו להקל על החקלאי. הדבר מאפשר לנו להגדיל את היקפי המכירות ולייצר מרווחים גבוהים יותר במוצרים אלה. נושא הורדת העלויות הוא חלק אחד בשיפור הרווח הגולמי, כאשר החלק השני הוא הכניסה לשווקים החדשים והגדלת מרווחי המכירה של אותן תערובות".

במהלך הרבעון ייצרה החברה תזרים מזומנים של 254 מיליון דולר מפעילות שוטפת, לעומת 184 מיליון דולר ברבעון המקביל. בהתאם, תזרים המזומנים החופשי שייצרה החברה זינק ב-66% ועמד על 230 מיליון דולר.

שיפור זה, לטענתו של ליכטנשטיין, הוא תוצאה של ירידה ברמות המלאי של החברה ופעילות גבייה מהודקת של אדמה מול לקוחותיה בעולם. בתחילת חודש יוני אישרה רשות ניירות הערך בסין אישרה באופן רשמי את המיזוג של אדמה לתוך סנונדה (Hubei Sanonda), החברה הבת של תאגיד כמצ'יינה הנסחרת בבורסת שנזן. בחודשים הקרובים צפויה החברה המשותפת 0000את שמה ל-ADAMA.

   

חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה, צילום: עמית שעל חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה | צילום: עמית שעל חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות