אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת שטיינמץ: הוארך מעצרו של אודי נטע ב-3 ימים צילום: הילה ספאק

פרשת שטיינמץ: הוארך מעצרו של אודי נטע ב-3 ימים

נטע שעובד כפרילנסר בחברה של טל זילברשטיין חשוד שסייע לו בהנפקת חשבוניות לשם הלבנת ההון. בית המשפט קיבל את עמדת המשטרה לפיה יש פעולת חקירה שתתבצע ביום שישי ועליו להישאר במעצר כדי שלא ישבשה

16.08.2017, 10:47 | זוהר שחר לוי
בית משפט השלום בראשל"צ האריך הבוקר (ד') בשלושה ימים את מעצרו של אודי נטע, עובד פרילנסר בחברה של טל זילברשטיין, החשוד כי סייע לו בעבירות הלבנת ההון. "קיים חשד סביר כי ביצע את העבירות וכי אם ישוחרר ישבש את החקירה", הסביר השופט מנחם מזרחי בהחלטתו.

קראו עוד בכלכליסט

נטע, מקורב לזילברשטיין שעבד איתו בעבר ובהווה, נעצר אתמול על ידי להב 433. לפי נציג המשטרה, רפ"ק אבשלום אחרק, הוא עובד כפרילנסר אצל זילברשטיין ונטען כי יסייע לו בהנפקת חשבוניות שנועדו לשם הלבנת הון.

לדברי נציג המשטרה, החשד כלפיו עלה במסגרת עדותו של זילברשטיין, ויש שש פעולות שצריך לבצע: "מאחר שהחשוד לא משתף פעולה בנקודות החשובות להמשך החקירה, החקירות מחייבות את מעצרו - אחרת הן ישובשו. אנחנו מבקשים שלושה ימים", הוסיף נציג המשטרה.

הסנגורית של נטע, עו"ד שרון קליינמן ביקשה להסתפק במעצר בית. לדבריה מדובר במי שמעולם לא נחקר עד עכשיו, יש לו אישה ושלושה ילדים, הוא חי בישראל והוא אדם נורמטיבי. "מוזר שמבקשים להאריך מעצר בשלושה ימים לאדם שאינו מעורב באופן מרכזי בפרשה", אמרה בדיון.

עוד ציינה באת כוחו של נטע כי הוא אינו צד בהליך הפלילי שמתנהל נגד האחרים ברומניה, וכי כשנשאל על חשבוניות משנת 2011 שהוציא הוא לא זכר לגביהן כלום ולכן ביקש לשמור על זכות השתיקה.

"הוא שירת ביחידה קרבית", אמרה עו"ד קליינמן, "עושה מילואים כבר 20 שנה, בעל שני תארים אקדמיים, נורמטיבי, לא צריך לשלוח אותו למעצר, זו חוויה מערערת שמסיטה אדם ממסלול החיים שלו".

השופט מנחם מזרחי הורה על הארכת מעצרו של נטע בשלושה ימים, כשהוא מקבל את עמדת המשטרה כי יש פעולת חקירה שניתן לבצעה רק ביום שישי ולכן עליו להישאר במעצר עד שתבוצע. "קיים חשד סביר לביצוע העבירות, קיימת עילת מעצר והיא החשש שישבש את החקירה אם ישוחרר", הוסיף השופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות