אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה צייץ בגנות האלימות בשרלוטסוויל ושבר את שיא הלייקים בטוויטר‎ צילום: Pete Souza/The White House

אובמה צייץ בגנות האלימות בשרלוטסוויל ושבר את שיא הלייקים בטוויטר‎

הנשיא לשעבר ציטט את לוחם החירות נלסון מנדלה שאמר "אף אחד לא נולד עם שנאת האחר בשל צבע עורו", וזכה ליותר מ-3 מיליון לייקים

16.08.2017, 13:08 | שירות כלכליסט

ציוץ של נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה בגנות הגזענות לאחר ההפגנה בשרלוטסוויל, זכה במספר הלייקים הגדול אי פעם מאז הושקה הרשת החברתית. עד כה יותר מ-3 מיליון גולשים השתמשו בדרך הפופולרית להביע את תמיכתם בדבריו.

קראו עוד בכלכליסט

בציוץ ציטט אובמה את נשיאה לשעבר של דרום אפריקה ולוחם החירות נלסון מנדלה, שאמר "אף אחד לא נולד עם שנאת האחר בשל צבע עורו, הרקע שלו או דתו".

עוד הוסיף, בציוצים נפרדים, את המשפטים מתוך האוטוביוגרפיה של מנדלה "אנשים לומדים כיצד לשנוא. אם הם יכולים ללמוד לשנוא הרי שניתן ללמדם כיצד לאהוב", ו"אהבה היא טבעית יותר ללב האנושי מאשר היפוכה". כל אחד מהציוצים זכה למאות אלפי שיתופים וליותר ממיליון לייקים.

בשבת האחרונה התאספו בשרלוטסוויל מפגינים מהימין הקיצוני, שמחו על הסרת פסלו של רוברט לי, מנהיג כוחות הקונפדרציה במלחמת האזרחים האמריקאית, מפארק האמנציפציה בוושינגטון. רבים מהם אחזו בלפידים בוערים ולבשו אביזרים עם סמלים נאציים או של התנועה הארית.

במקום נערכה גם הפגנת נגד מצד מפגינים אנטי-פשיסטיים, ואדם בשם ג'יימס פילד המשתייך לקבוצה גזענית נהג במכוניתו לתוך קבוצות מפגיני הנגד, הרג את פעילת זכויות האדם הת'ר הייר ופצע נוספים.

פילד, שצולם מוקדם יותר בשבת עומד עם חברי הארגון הניאו-נאצי Vanguard America הואשם במספר סעיפים פליליים, ובכלל זה רצח ופציעה בזדון.

הידיעות על מותה של הייר הציתו גל ביקורות נוקבות בארה"ב וברחבי העולם לגבי תגובתו הלאקונית של הנשיא טראמפ בטוויטר, ולאחר מכן מסיבת העיתונאים שבה לא גינה את הימין.

יממה לאחר מכן, פרסם טראמפ הודעת גינוי לימין, לניאו-נאצים ולכל קבוצות השנאה, אולם במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך כמה שעות לאחר הגינוי הוא האשים את האלימות "מכל הצדדים" והודה כי בין המשתתפים בהפגנת הימין ישנם "כמה אנשים מצוינים"  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אובאמה היה תמיד אשף יחסי ציבור
ריק , פלאקאטי , שקרן מאחז עיניים ונבל זדוני מהמעלה הראשונה. אבל להבדיל מידידו לתפיסת העולם , סורוס - בכור השטן , ניחן בקסם אישי שגורם לנמוכי מצח לחוש אליו חיבה למרות נזקיו... לו היה סטאלין חי בימינו - היה גם הוא זוכה לפופולריות עצומה ...
חיים  |  17.08.17
3.
גזעני -נאצי שרצה לשמר את המינהג הברברי של בעלות על עבדים
אני אסביר לך למה הסירו את הפסל אם אתה באמת רוצה להבין , לי היה המפקד הכללי של צבא הקונפדרציה הגזעני -נאצי שרצה לשמר את המינהג הברברי של בעלות על עבדים, וכמו שהגרמנים היום לא מכבדים את הגנרלים של הרייך השלישי בפסלים בכיכרות כך גם האמריקאים שנימצאים בצד השפוי של האנושות לא רוצים את זה . כפיש?
צבי  |  17.08.17
לכל התגובות