אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלחה למוסדיים: יובל רכלבסקי מונה לדח"צ בדלק אנרגיה צילום: סבסטיאן שיינר

הצלחה למוסדיים: יובל רכלבסקי מונה לדח"צ בדלק אנרגיה

רכלבסקי צפוי להיכנס מיידית לתפקיד ובכך יבוא לקיצו פרק זמן ארוך בן 9 חודשים שבו לא אויש תפקיד הדח"צ בחברה - בשל מחלוקות בין ההנהלה לבין בעלי מניות המיעוט

16.08.2017, 13:22 | ניר טל

פרשת בזק משקפת את החשיבות של תפקיד הדירקטור החיצוני בעיני המשקיעים המוסדיים, שהצליחו מצדם אתמול לאשר את מינוי של זאב וורמברנד – מועמד מטעמם. באותו נושא אך בזירה אחרת רשמו אתמול הגופים המוסדיים הצלחה נוספת. בעלי המניות בחברת דלק אנרגיה אישרו אתמול (ג') את מינויו של יובל רכלבסקי לתפקיד דירקטור חיצוני בחברה ברוב מוחץ.

קראו עוד בכלכליסט

רכלבסקי צפוי להיכנס מיידית לתפקיד ובכך יבוא לקיצו פרק זמן ארוך בן 9 חודשים שבו לא אויש תפקיד הדח"צ בחברה, שבשליטתה של קבוצת דלק (88.23%), בשל מחלוקות בין ההנהלה לבין בעלי מניות המיעוט.

רכלבסקי (67) בעל חברת ייעוץ עסקית, כיהן בעבר כיו"ר מועצת ההנדסאים והטכנאים במשרד הכלכלה. קודם לכן, היה הממונה על השכר במשרד האוצר ומ"מ נציב שירות המדינה במשרד ראש הממשלה. קודמו בתפקיד דח"צ בדלק אנרגיה היה אברהם רינות. הסיבה המרכזית שלא מונה עד עכשיו דירקטור נעוצה בעובדה ששני המועמדים הקודמים – שקיבלו את המלצתה של אנטרופי - לא קיבלו את הרוב הנדרש בקרב אסיפת בעלי המניות האחרונה שהתקיימה בפברואר.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

האחד, רמי ששון, שהוצע לתפקיד על ידי כלל ביטוח והשני, רון נחמני,שהוצע על ידי קבוצת בעלי מניות מיעוט המחזיקה בלמעלה מ-1% ממניות החברה. עוד לפני כן, הציעה דלק אנרגיה את מינוי של מאיר מרום אך זה ירד מהפרק בשל התנגדותם של גופים מוסדיים. בכך מסתיימת הסאגה.

מי שיישב לצדו של רכלבסקי בתפקיד שומר הסף הוא זאב גנות המכהן זו הקדנציה השלישית והאחרונה בחברה. תפקיד הדירקטור החיצוני בדלק אנרגיה הפך לנושא שנוי במחלוקת בין הנהלת החברה לבין בעלי המניות בחודשים האחרונים. על פי הערכות, בקבוצת דלק עמלים על הצעת רכש שישית במספר למחיקתה של דלק אנרגיה – המשמשת כציבור בין שותפות דלק קידוחים לקבוצת דלק- מהמסחר בתקופה הקרובה כך שלמינוי משמעות לא מבוטלת לעתידה של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות