אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה ההחלטה בתלונה על יבוא מלט במחירי היצף

נדחתה ההחלטה בתלונה על יבוא מלט במחירי היצף

הממונה על היטלי סחר במשרד הכלכלה האריך את מועד ההחלטה המקדמית ב־120 יום. את התלונה הגישה חברת מלט הר טוב

16.08.2017, 23:31 | ענת דניאלי

דני טל, הממונה על היטלי סחר ומנהל מינהל היבוא במשרד הכלכלה, החליט להאריך ב־120 יום (עד 14 בדצמבר) את מועד מתן ההחלטה המקדמית בעניין תלונת חברת המלט הר טוב, על יבוא מלט במחירי היצף מיוון ומטורקיה.

קראו עוד בכלכליסט

טל הודיע על החלטתו ביום שני השבוע, במכתב ששלח למעורבים בחקירת היטל ההיצף בשוק המלט (מכירה במחיר נמוכים משמעותית ממחירו במדינת המוצא).

דני טל, הממונה על היטלי הסחר במשרד הכלכלה דני טל, הממונה על היטלי הסחר במשרד הכלכלה דני טל, הממונה על היטלי הסחר במשרד הכלכלה

טל כתב כי "בהמשך לתלונה של חברת הר טוב על יבוא בהיצף של מלט מיוון ומטורקיה, פתחתי ביום ה־18 למאי בחקירה לבירור התלונה. לאחר שנעניתי לפניות הצדדים לחקירה לקבל ארכה במסירת המידע והמסמכים, ולאור היקף החומרים הרב שהתקבל הדורש בחינה מעמיקה - החלטתי להאריך את מועד מתן החלטה מקדמית ב־120 ימים - קרי עד ה־14 לדצמבר".

בחקירת היצף מוגשים בחודש הראשון מסמכים על ידי המעורבים. לאחר מכאן במשך חודשיים מתקיימים דיונים. אם עולה חשד למכירה בהיצף, הממונה יכול להוציא ערובה זמנית - מעין היטל היצף מותנה בזמן, ואולם כאמור ההחלטה נדחתה בינתים והחקירה נמשכת.

משרד הכלכלה פתח בחקירה בעקבות תלונת הר טוב, ולאחר בקשת מסמכים מחברת המלט נשר הוחלט לפתוח בחקירה. כדי לפתוח בחקירת היצף יש צורך שלפחות 25% מכוח הייצור הישראלי יתריע על היצף. נשר מהווה מונופול בשוק ומחזיקה בכ־75% מכוח הייצור, ואילו הר טוב מהווה כ־6%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות