אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד מובילאיי אמנון שעשוע ביקש לעזוב את האוניברסיטה העברית צילום: אוהד צויגנברג

מייסד מובילאיי אמנון שעשוע ביקש לעזוב את האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה דורשת ממובילאיי להעביר לה תשלומים בעקבות עסקת הענק עם אינטל - בטענה שיש טכנולוגיות שמייסד מובילאיי פיתח במסגרת עבודתו במוסד האקדמי. שעשוע: "הדרישות של האוניברסיטה לא סבירות"

17.08.2017, 10:08 | אור הירשאוגה

האוניברסיטה העברית פנתה אל חברת מובילאיי בעקבות עסקת אינטל מובילאיי, בדרישות שככל הנראה כוללות תשלום תמלוגים. כך אישר הבוקר (ה') ל"כלכליסט" פרופ' אמנון שעשוע, מייסד מובילאיי ומי שיוביל את חטיבת הרכב האוטונומי באינטל. בעקבות הדרישה, עזב שעשוע את עבודתו במוסד.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל לעבודתו במובילאיי, נמנה שעשוע על סגל החוג למדעי המחשב באוניברסיטה. בעבר התגלעה מחלוקת בין הצדדים, לאחר שהאוניברסיטה טענה כי מגיעים לה תמלוגים מפעילות מובילאיי בשל פיתוחים שפיתח פרופ' שעשוע בעודו מועסק במסגרתה. "על מנת להמשיך קשר חזק עם האוניברסיטה בעידן שמובילאיי (היא) חלק מאינטל, נדרשה הסדרה נקייה משהיתה", ציין שעשוע והוסיף כי בעקבות זאת העלתה האוניברסיטה "דרישות לא סבירות", כלשונו. שעשוע לא הוסיף פרטים על מהות הדרישות אך ציין כי אלו אינן קשורות באופן ישיר לעסקה עם אינטל.

פרופ פרופ' אמנון שעשוע, ממייסיד מובילאיי פרופ

הדרישה הובילה את שעשוע להודיע על כוונתו לפרוש מהאוניברסיטה, אך לדבריו עדיין יכול להימצא פיתרון בינו ובין המוסד האקדמי: "לי אין עניין אמיתי לעבור למוסד אחר וגם לאוניברסיטה אין עניין שאני אפרוש. במקרה הגרוע, אעבור למוסד אחר כי מחקר אקדמי והדרכת סטודנטים מהווה נדבך חשוב במה שמניע אותי", אמר ל"כלכליסט".

האוניברסיטה העברית, מצידה, לא הרחיבה בנושא; "קיים תהליך בין האוניברסיטה העברית לפרופ' שעשוע" מסרה דוברת האוניברסיטה, והוסיפה כי המוסד "מקווה שהתהליך יסתיים בזמן הקרוב ועל הצד הטוב ביותר". הדוברת נמנעה מלמסור פרטים נוספים על הקשר שבין שעשוע והאוניברסיטה העברית, לרבות תרומה של 6 מיליון דולר שהעבירה מובילאיי לאוניברסיטה בשבועות אחרונים, לדברי מייסד החברה.

עסקת מובילאיי, שנחתמה במרץ האחרון, היא האקזיט הגדול בתולדות המשק הישראלי והיקפה הראשוני עמד על 15.3 מיליארד דולר. במסגרתה, תוביל פעילות החברה הישראלית את מאמצי אינטל בשוק הרכב האוטונומי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות