אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים ליהנות מהטבת המס על חלוקת דיבידנד שתקפה עד סוף ספטמבר? הלוואה חדשה של בנק לאומי תעזור לכם לשמור על התזרים צילום: שאטרסטוק

רוצים ליהנות מהטבת המס על חלוקת דיבידנד שתקפה עד סוף ספטמבר? הלוואה חדשה של בנק לאומי תעזור לכם לשמור על התזרים

תקנה חדשה של רשות המיסים קובעת כי מי שיקדים את חלוקת הדיבידנד ל-30 בספטמבר 2017 ייהנה מחיסכון משמעותי בתשלום המס. לא התכוננתם מראש? תוכלו לגשר על הפער באמצעות הלוואה ייעודית

22.08.2017, 09:51 | בשיתוף בנק לאומי
בשורה חשובה לעסקים: אם עד כה חברות רבות נמנעו מחלוקת דיבידנד כדי להימנע מתשלום מס, כעת רשות המסים מחייבת עסקים מסוגים מסוימים לחלק את הרווחים לבעלי המניות, וזאת במסגרת "חוק ההתייעלות הכלכלית – 2017". אלא שמי שיעשה זאת עד 30 בספטמבר 2017, יקבל הטבה משמעותית מרשות המסים בדמות תשלום מס מופחת, 25% במקום 30%.

חיסכון של עד 8% מהמס

בנוסף להנחה בשיעור המס, אותם עסקים ייהנו מחיסכון נוסף – שכן הם לא יידרשו לשלם מס יסף בשיעור של 3% עבור הדיבידנד שיחלקו לבעלי המניות. בסך הכל, עשוי החיסכון להגיע לשיעור של עד 8% מהמס.

גם לאחר החיסכון המשמעותי הזה, מדובר בהוצאה כספית גדולה המתוכננת לרוב לסוף השנה, והקדמתה בשלושה חודשים עלולה לגרור בעיות תזרימיות עבור העסק.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

עבור מי שמעוניין ליהנות מההנחה שבתשלום המוקדם של המס, אך חושש מההוצאה הכספית הגבוהה והלא מתוכננת – מציעים כעת בבנק לאומי מוצר חדש וייחודי, של הלוואה כנגד תשלום המס על הדיבידנד המוטב. כך, עסקים שמבקשים לשלם את הדיבידנד עד ה-30 בספטמבר יוכלו לקבל מבנק לאומי הלוואה ייעודית שתסייע להם לעשות זאת, מבלי להוציא מהקופה את סכום המס הדרוש – עד למועד החזר ההלוואה.

במצב בו עסקים בישראל כורעים גם כך תחת הנטל של תשלום המסים וההוצאות הגבוהות המרובות הכרוכות בקיום עסק מכל סוג שהוא, בעלי עסקים לא יצטרכו לחשוש להקדים את תשלום הדיבידנד, בגלל ההוצאה הכספית הלא מתוכננת, לנצל את יתרונות ההוראה ולצמצם את ההוצאות הכוללות.

יש למהר: חלון ההזדמנויות נסגר בקרוב

חלון ההזדמנויות ייסגר בעוד זמן קצר שכן כפי שציינו, הוראת השעה קבעהתקופה קצובה למימוש ההוראה -מ-1 בינואר 2017 ועד 30 בספטמבר 2017– כך שהשעון מתקתק ועסקים חייבים לבצע את החלוקה בהקדם. מי שיספיקו לנצל את הוראת השעה ייהנו, כאמור, משיעור מס הכנסה מופחת של 25% על דיבידנד, שמקורו ברווחים צבורים בידי החברה עד לסוף שנת 2016, זאת בכפוף לתנאים ולהוראות שנקבעו בהוראת השעה.

יחד עם זאת, נציין שכבכל צעד פיננסי הקשור בעסק, מומלץ להתייעץ עם יועצי המס או רואי החשבון על מנת לבדוק האם העסק אכן עומד בתנאים שהוגדרו בהוראת השעה, וכן בהתאמת ההלוואה לצרכים הספציפיים של החברה.

למידע נוסף על ההלוואה כנגד מס דיבידנד ולפרטים נוספים על תקנת רשות המסים בעניין – לחצו כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות