אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרס הראשון בלוטו האמריקאי טיפס לחצי מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

הפרס הראשון בלוטו האמריקאי טיפס לחצי מיליארד דולר

מאז 10 ביוני לא זכה איש בהגרלות הפאוארבול. אתמול עמד הסכום על 430 מיליון דולר ובהגרלה הבאה בשבת הוא יעמוד כבר על 510 מיליון דולר

17.08.2017, 12:25 | שירות כלכליסט

לאחר שאיש לא זכה גם אתמול (ד')בהגרלת הלוטו האמריקאית פאוארבול (Powerball), עלה סכום הפרס מ-430 ל-510 מיליון דולר. הפרס הגדול גדל מ-10 ביוני לאחר שאיש לא זכה ב-19 הגרלות מאז.

קראו עוד בכלכליסט

ההגרלה הנוכחית תהיה הפרס התשיעי בגודלו בתולדות הפאוארבול. הפרס הגדול ביותר שהיה אי פעם עמד על 1.5 מיליארד דולר שבו התחלקו שלושה זוכים בינואר 2016. היות שטרם נמצא זוכה לאחר ההגרלה אתמול, הפרס עלה כאמור עד להגרלה הבאה בשבת.

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

אולם הזוכים המאושרים לא לוקחים את מלוא הסכום הביתה. הם יכולים לקבל סכום הקרוב לסכום הזכייה רק אם י=יבחרו לקבלו בתשלומים על פי 29 שנה. אם הם בוחרים לקבל את כספי הזכייה בתשלום אחד, הם מקבלים "רק" 75% מסכום ההגרלה. כך למשל לו היה משתתף בהגרלה זוכה ב-430 מיליוני הדולרים  ובוחר לקבל את הכסף בתשלום אחד, היה מכניס לכיס 273 מיליון דולר. וזה עוד לפני תשלום מס פדרלי.

וכאילו שלא די בכך, ישנם גם מסים מקומיים שעל הזוכים לשלם. ב-44 המדינות המשתתפות בהגרלת הפאוארבול, ישנן כמה מדינות הגובות מסים מקומיים. זוכים מניו יורק למשל יאלצו להיפרד מעוד 8.82% מכספי הזכייה, וכן מעוד 3.9% עבור מס מוניציפלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות