אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משתמשים במייבש השיער במלון? אולי עדיפה מגבת צילום: שאטרסטוק

משתמשים במייבש השיער במלון? אולי עדיפה מגבת

המיקרוביולוג צ'אק גרבה אסף דגימות חיידקים מתשעה חדרי מלון, ולא התלהב מהממצאים: "כנראה אפשר לעשות עם מייבש השיער דברים שלא הכרתי עד כה"

19.08.2017, 12:08 | שירות כלכליסט

לצד ההתרגשות לקראת יציאה לנופש בחו"ל, ישנו גם הלחץ של אריזת המזוודה. אחד הדברים האחרונים שהיינו רוצים לדחוס למקום המוגבל שעומד לרשותנו הוא מייבש שיער, בייחוד כשרוב בתי המלון מציעים בחדרים מייבש שיער לשימוש האורחים.

קראו עוד בכלכליסט

למרות זאת, ייתכן שתרצו לשקול שוב את ההחלטה.

בבדיקה מעמיקה שערכה רשת ABC התגלו לא מעט בעיות בנוגע לניקיון בבתי מלון, בייחוד בפריט אחד שאיש לא ממש מקדיש לו מחשבה יתרה – מייבש השיער.

מייבש שיער בבית מלון, צילום: שאטרסטוק מייבש שיער בבית מלון | צילום: שאטרסטוק מייבש שיער בבית מלון, צילום: שאטרסטוק

הרשת ביקשה מהמיקרוביולוג צ'אק גרבה לדגום תרביות חיידקים מתשעה בתי מלון באזור לוס אנג'לס. גרבה לא התלהב ממה שמצא, בלשון המעטה.

"כנראה ישנם דברים שונים שניתן לעשות עם מייבשי השיער שלא הכרתי עד כה, לאור ריבוי החיידקים שנמצאו על כמה מהם", אמר. הממצאים משקפים שמייבשי השיער בבתי המלון יכולים להיות מזוהמים אף יותר מהכיורים ומהאסלות, זאת משום שלרוב הם לא עוברים ניקוי עם עזיבתו של כל אורח, כך שעובר זמן רב – אפילו שנים – מבלי שנעשה בהם ניקוי או חיטוי.

לא מדובר רק במלונות זולים, על פי התיעוד של ABC, גרבה בחן את מייבשי שיער במגוון סוגי מלונות - החל מכאלה הגובים 98 דולר ללילה ועד כאלה הגובים 500 דולר ללילה, והממצאים בכולם היו דומים.

מעבר לממצאים הבקטריאליים הבלתי מרשימים של מייבשי השיער, מצא גרבה שמתוך תשעת חדרי האמבטיה שבדק, בשישה מהם נמצאו בכיורים רמות חיידקים החורגות מהמותר.

"החשש הגדול בחדרי מלון הוא ההידבקות בצינון, שפעת או וירוסים הגורמים לשלשולים. לא צריך הרבה כדי לחלות", אמר.

המיקרוביולוג טען שהמראה החיצוני והעלות של המלון עשויים להוליך שולל בכל הנוגע להיגיינה, הוא הוסיף שכמה מהדברים שנמצאים בשימוש שכיח במלונות זולים - כגון כוסות חד פעמיות או שקיות ניילון - מאפשרים למעשה הגנה טובה יותר מחיידקים מאשר המקבילים להם במלונות המפוארים, כמו למשל כוסות הזכוכית.

אז כשתצאו לנופש – אולי עדיף שתארזו בכל זאת את מייבש השיער, או לכו על שיער פרוע. ככלות הכל, אתם בחופש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
נמאס מטרהד ההיפוכונדריה. לא לצאת מהבית? לא לנסוע ? לא לעבוד?
שוכחים שכבר 2000 שנים אנשים נוסעים , נופשים, עובדים, משתמשים בשרותי מלונות וצימרים. ולא ראינו מגפות תמותה או נפגעים בכמות שתגרם קריסת שרותי הבריאות. נכון, צריך שיהיה נקי ומסודר. לא צריך הפחדות ולהביא כל דבר מהבית. מייש שיער, ידיות, מגבות, מצעים, שטיח וכו'. רצוי לנסוע על גלשן אישי לאי בודד שטרם ביקרו בו אנשים אחרים. אתם יודעים - יש חיידקים במונית, ברכב הפרטי שלנו, בשדות תעופה, מטוסים, לובי ובכל מקום. אז עיזבו - קחו רחפן או גיגית ולמאו לדרך בלי להתקרב לאנשים. החוקרים האלו רוצים שנעבר דירה עם כל התכולה? וכל יום-יומיים ?
די כבר!  |  19.08.17