אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטיב באנון חזר לתפקיד יו"ר אתר הימין ברייטברט; טראמפ: "היה נהדר" צילום: איי אף פי

סטיב באנון חזר לתפקיד יו"ר אתר הימין ברייטברט; טראמפ: "היה נהדר"

היועץ לשעבר של טראמפ התראיין כמה שעות לאחר עזיבתו את הבית הלבן, ואמר: "בניתי מכונה מדהימה בברייטברט, ועכשיו אנחנו הולכים להחזיר את המכונה הזו לפעולה"

19.08.2017, 15:29 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודה בצהריים ליועץ האסטרטגי הבכיר סטיב באנון על שירותו בבית הלבן. הנשיא צייץ: "באנון נמצא איתי מאז הבחירות נגד הילרי קלינטון המושחתת - היה נהדר".

בתוך כך, באנון שב לתפקידו כיו"ר אתר החדשות הימני קיצוני ברייטברט (Breitbart) מיד לאחר הדחתו מהבית הלבן, כך לפי הודעה שפרסם האתר. באנון אף הספיק להשתתף בישיבת עורכים באתר ביום שישי בערב. "עכשיו אני חופשי, כלי הנשק שלי חזרו אליי", אמר בראיון לשבועון "וויקלי סטנדרט". "אני עומד לחסל את המתנגדים, אין שום ספק. בניתי מכונה מדהימה בברייטברט, ועכשיו אני חוזר כשאני יודע מה שאני יודע, ואנחנו הולכים להחזיר את המכונה הזו לפעולה".

העורך הראשי של האתר אלכס מרלו בירך על שובו של באנון. "הרווחנו יו"ר עם אצבע על הדופק של ממשל טראמפ", מסר בהצהרה. עם זאת, ב-CNN מדווחים כי התגובה בברייטברט לשובו היתה מעורבת - בעוד לא מעט עובדים חיכו לחזרתו, אחרים קיוו שישמור מרחק, זאת בשל התנהלותו הבוטה.

באנון, שכיהן האסטרטג הראשי של הבית הלבן פוטר על ידי הנשיא אתמול.

השאלה העיקרית שנותרה כעת היא האם האתר, שידוע בתמיכתו ובמאמרים החיוביים שפרסם בעד טראמפ, ישנה כעת גישה. לפי חלק מהשמועות, לאחר פיטוריו של באנון החלו באתר להכין כתבות בעלות טון ביקורתי יותר נגד בכירים בממשל, במיוחד נגד כאלה איתם היו לבאנון עימותים. עם זאת, ההערכה היא כי בשלב זה יימנעו מהתקפות אישיות על הנשיא. בכל מקרה, לפי אחד המקורבים, באנון לא מתכוון לצאת מהבית הלבן בשקט. "הוא יציג את צד באנון הברברי שלו", הסביר.

סטיב באנון, צילום: איי פי סטיב באנון | צילום: איי פי סטיב באנון, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות