אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
PWC: כדורגלנים ב-100 מיליון ליש"ט יהפכו ל"נורמה" בקרוב צילום: איי אף פי

PWC: כדורגלנים ב-100 מיליון ליש"ט יהפכו ל"נורמה" בקרוב

פירמת רואי החשבון פרייס ווטרהאוס קופר (PwC) מעריכה בהתבסס על ניתוח פעילות ההעברות ב-20 מועדוני הכדורגל המובילים באירופה, כי דמי ההעברה לשחקנים יעקפו את רף ה-100 מיליון ליש"ט על בסיס קבוע עד 2025. תשלום השיא של 198 מיליון ליש"ט עבור ניימאר מקדים בחמש עד שבע שנים את המגמה

21.08.2017, 09:06 | שירות כלכליסט
פירמת רואי החשבון פרייס ווטרהאוס קופר (PwC) מעריכה בהתבסס על ניתוח פעילות ההעברות ב-20 מועדוני הכדורגל המובילים באירופה, כי דמי ההעברה לשחקנים יעקפו את רף ה-100 מיליון ליש"ט על בסיס קבוע עד 2025. תשלום השיא של 198 מיליון ליש"ט עבור ניימאר מקדים בחמש עד שבע שנים את המגמה.

קראו עוד בכלכליסט

המחקר מצא שהממוצע של 20 עסקאות ההעברה הגדולות ביותר העונה, לא כולל עסקת ניימאר, עמד על 35 מיליון ליש"ט, כשהממוצע הכולל עמד על 15 מיליון ליש"ט עבור 20 המועדונים הגדולים, צילום: איי אף פי המחקר מצא שהממוצע של 20 עסקאות ההעברה הגדולות ביותר העונה, לא כולל עסקת ניימאר, עמד על 35 מיליון ליש"ט, כשהממוצע הכולל עמד על 15 מיליון ליש"ט עבור 20 המועדונים הגדולים | צילום: איי אף פי המחקר מצא שהממוצע של 20 עסקאות ההעברה הגדולות ביותר העונה, לא כולל עסקת ניימאר, עמד על 35 מיליון ליש"ט, כשהממוצע הכולל עמד על 15 מיליון ליש"ט עבור 20 המועדונים הגדולים, צילום: איי אף פי

ב-PwC עקבו אחר כל ההעברות שבהן היו מעורבות 20 הקבוצות הבכירות לפי הדירוג של אופ"א בין 2001 ועד לחלון ההעברות הנוכחי. כמו כן, ניטרו את 20 העסקאות הגדולות ביותר של כל אחד מהמועדונים הללו בכל עונה, כדי לחשב את הממוצע. הנתונים הללו שולבו עם ההתקדמות בהכנסות של המועדונים והשיאים שנקבעו בדמי ההעברה.

המחקר מצא שהממוצע של 20 עסקאות ההעברה הגדולות ביותר העונה, לא כולל עסקת ניימאר, עמד על 35 מיליון ליש"ט, כשהממוצע הכולל עמד על 15 מיליון ליש"ט עבור 20 המועדונים הגדולים. בהתאם, ההערכה היא שהסכום הממוצע עבור 20 העסקאות הגדולות ביותר יצמח בשיעור שנתי של 9% ויעמוד על 65 מיליון ליש"ט עד עונת 2024-25.

"הניתוח שלנו מצביע על כך שעד 2025, העברות של 100 מיליון ליש"ט יהיו רווחות יותר, שכן ההוצאות גדלות בהתאם לצמיחה בהכנסות של המועדונים", אמר פיליפ שפרד, שותף בחטיבת הספורט והפנאי של PwC. "המכירה שוברת השיאים של ניימאר הקיץ היא מקרה ייחודי, וגבוהה פי 5 מהמחיר הממוצע של 20 ההעברות הבאות הגדולות ביותר עד כה הקיץ. מבחינה היסטורית, הטווח של ההעברה היקרה ביותר היה בין פי 2.5-3 הממוצע של 20 ההעברות הבאות. מהבחינה הזו, אנחנו מעריכים שההעברה ברמות של ניימאר תגיע רק בעוד 5-7 שנים".

ג'ונתן בלאוסטן, יועץ בכיר בחברה הוסיף: "הניתוח שלנו מעלה כמה שאלות מעניינות לגבי הקשר בין ההוצאות על העברות והכנסות. בשלוש-ארבע העונות האחרונות ההכנסות צמחו בקצב המהיר ב-3% לעומת דמי ההעברה הממוצעים. העלייה הזו נבעה בעיקר מהזינוק בשווי זכויות השידור וחוזי הספונסרשיפ היקרים המשקפים את המשך הגלובליזציה של הכדורגל האירופי. זה מצביע על כך שלא כל הקבוצות משתמשות בכל הכוח הפיננסי שלהן בשוק ההעברות, כך שלא נופתע לראות שינוי חד בתעריפים בצמרת השוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות