אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פועלים אי.בי.אי ארז גולדשמידט התפטר מתפקידו צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

מנכ"ל פועלים אי.בי.אי ארז גולדשמידט התפטר מתפקידו

מנכ"ל חברת החיתום הגדולה בישראל יעזוב את התפקיד ב-20 בנובמבר ויקים חברת חיתום חדשה עם רפי ליפא וגל עמית שסיימו את הקשר עם החברה. המהלך צפוי לפגוע קשות בהכנסות החברה

20.08.2017, 20:26 | אורן פרוינד

ארז גולדשמידט הודיע היום (א') על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל חברת החיתום פועלים אי.בי.אי. גולדשמידט יעזוב את התפקיד ב-20 לנובמבר 2017 לאחר שימונה לו מחליף. גולדשמידט עוזב את פועלים אי.בי.אי כדי להקים חברת חיתום חדשה ביחד עם רפי ליפא וגל עמית, שני המייסדים של ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות בישראל, שבשבוע שעבר פורסם כי סיימו את הקשר עם החברה.

קראו עוד בכלכליסט

משמעות ההחלטה היא פגיעה מהותית בהכנסות של פועלים אי.בי.אי, חברת החיתום הגדולה בישראל שמנוהלת על ידי ארז גולדשמידט - מניית פועלים אי.בי.אי הגיבה בנפילה של כ-30% בבורסת תל אביב בימים האחרונים בעקבות העזיבה הצפויה.

ליפא ועמית מקימים יחד עם גולדשמידט גוף חיתום חדש שיבצע בעיקר הנפקות של חברות נדל"ן אמריקאיות, לצד הנפקות מקומיות. ליפא ועמית למעשה הולכים על המודל של יהונתן כהן, לשעבר מנכ"ל חברת החיתום של כלל פיננסים, שפתח חברת חיתום משלו (אינפין) ומשמש הן כיועץ והן כחתם - ובכך הוא גוזר לעצמו את כל הקופון מההנפקות.

ארז גולדשמידט, צילום: אוראל כהן ארז גולדשמידט | צילום: אוראל כהן ארז גולדשמידט, צילום: אוראל כהן

פועלים אי.בי.אי נהנתה בשנים האחרונות מקפיצה משמעותית בהכנסות וברווחים, בעיקר הודות לפעילות המשותפת שלה היועצים ליפא ועמית. עד היום ביצעו שני הצדדים 11 הנפקות של חברות חדשות ומספר רב של מיחזורי חוב עבור אותן חברות בהיקף של 11.5 מיליארד שקל, פעילות שגרפה רווחים של מאות מיליוני שקלים.

פועלים אי.בי.אי נמצאת בשליטת בית ההשקעות אי.בי.אי (40.5%) ובנק הפועלים (19.9%). הכנסות החברה במחצית הראשונה של 2017 הסתכמו בכ-51 מיליון שקל, כמעט כמו בכל שנת 2016 (כ-59 מיליון שקל). בקצב ההנפקות הנוכחי צפויה היתה פועלים אי.בי.אי לרשום את השנה הטובה ביותר בתולדותיה.

מה שתרם בעיקר לקפיצה אלו כאמור ההנפקות של החברות האמריקאיות. חמש הנפקות של חברות נדל"ן זרות ושלוש הנפקות ראשוניות הקפיצו את הכנסות פועלים אי.בי.אי בכ-130% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016, לכ-20.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות