אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זוכי ההגרלה הגדולה במחיר למשתכן דורשים: אכלוס בתוך 3 שנים צילום: תומי הרפז

זוכי ההגרלה הגדולה במחיר למשתכן דורשים: אכלוס בתוך 3 שנים

הזוכים פרסמו עצומה ברשת ובו ציינו כי רוב הפרויקטים מצויים בשלבים ראשוניים וכי האכלוס צפוי להיות בעוד לפחות 5-4 שנים. "הפרויקט מאבד את כל ההנחה והיתרונות ולרובינו יהיה בלתי אפשרי לממש את הזכייה"

21.08.2017, 09:37 | ענת דניאלי

משתתפי מחיר למשתכן פרסמו עצומה ברשת בה הם מבקשים לשר האוצר משה כחלון לקצר את זמן ההמתנה לאכלוס דירות הזוכים במחיר למשתכן ל-3 שנים. "בהיעדר קיצור תהליכים זה, כל ההנחה והיתרונות של זכייה בדירות במסגרת פרויקטי מחיר למשתכן הולכים לאיבוד", נכתב בעצומה.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר למשתכן במתכונת הנוכחית מציג הגרלת ענק של כ-15 אלף זוכים, שנסגרה לאחרונה וזכאים רבים קיבלו את הודעות הזכייה. אך מעבר להודעה ומחיר ראשוני למ"ר אינם יודעים דבר בגלל רוב הפרויקטים מצויים בשלב ראשוני ועל כן גם מועד האכלוס צפוי להיות בעוד לפחות 5-4 שנים.

על העצומה שפורסמה לפני שלושה ימים כבר חתמו 500 אנשים: "אנו, אלפי זוכי הגרלה הגדולה במחיר למשתכן פונים בזאת לשר אוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט וראשי הערים בהן התקיימו ההגרלות בדרישה לזרז את תהליך מסירת השטח לקבלן, תהליך אישור היתרי הבנייה ובניית התשתיות המקדימות, כדי לקצר את זמן ההמתנה של זוכים עד לאיכלוס למקסימום 3 שנים ולא כפי שפורסם ומסתמן מעל 5 שנים".

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

במשרד האוצר קבעו עם הכרזת ההגרלה הגדולה לשנות את הצורה בה פרויקטים יוצאים להגרלה של מחיר למשתכן. עד לא מזמן פרויקט מגורים היה עולה להגרלה רק במצב רישוי מתקדם יחסית של היתר בנייה או היתר בנייה מותנה וכעת מדובר בפרויקטים שלא החלו תהליך רישוי כלל ויש בכך אי וודאות למשך הזמן לרישוי ולאחר מכן תהליכי הבנייה עד האכלוס. כשהוכרזה ההגרלה הגדולה, כפי שפורסם ב"כלכליסט" כ-80% מהדירות היו ללא היתר או פתיחת תיק בקשה להיתר מצד הרשות המקומית המהווה שלב ראשון בתהליך הרישוי.

"תשלום שכ"ד במשך חמש שנים - 250 אלף שקל"

 

רבים מהזוכים כבר לא קיבלו כאמור מידע על הדירה חוץ מהמחיר הראשוני למ"ר שאינו מאפשר את המידע השלם אודות הפרויקטים. כמו למשל כמה תעלה הדירה בסופו של דבר כתוצאה מהתכנון והגודל הסופי.

בעצומה נכתב: "בהעדר קיצור תהליכים זה, כל ההנחה והיתרונות של זכייה בדירות במסגרת פרויקטי מחיר למשתכן הולכים לאיבוד מסיבות הבאות: תשלום שכר דירה ממוצע ל-5 שנים עומד על כ-250 אלף שקל. מדד תשומות הבנייה ל-5 שנים. תשלום מקביל של שכר דירה והחזר משכנתא ברוב התקופה מתוך 5 שנים האלה, דבר שלרובינו בלתי אפשרי. חוסר ודאות מוחלט לגבי לימודים ומעבר של ילדינו (אכן רובינו כבר לא זוגות צעירים אלא זוכות ותיקים עם 5-2 ילדים) בעוד 5 שנים..

"בשורה התחתונה: המטרה של פרויקטי מחיר למשתכן הינה לעזור לזוגות חסרי הדיור להגיע לדירה. בהיעדר קיצור תהליך למקסימום 3 שנים, הפרויקט מאבד את כל ההנחה והיתרונות ובנוסף לרובינו יהיה בלתי אפשרי לממש את הזכייה מסיבות שפורטו מעלה. זוכי מחיר למשתכן, ההגרלה הגדולה", נאמר בעצומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
היבטיח להוריד מחיר דירה כמו שהוריד מחיר סלולרי- ע"י ספקים ווירטואלים...
ארבע מתוך חמש אותיות זהות בשם מישפחתו ושם מיפלגתו. היה קודם בליכוד. ליכודניקים חדשים עם אבי גבאי בעבודה ? אבי גבאי היה מנכ"ל אצל שאול אולביץ, חברו האישי שבנימין נתניהו,הצטרף כשר מבחוץ למתפצל מליכוד... עד מתי תתנו לפירסומאים לנהל ולשעבד ?!!!
אף אחד  |  21.08.17
לכל התגובות