אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלונדון זה עבד: השכר החציוני של מנכ"לי מדד פוטסי צנח ב־20% צילום: רויטרס

בלונדון זה עבד: השכר החציוני של מנכ"לי מדד פוטסי צנח ב־20%

על פי חברת דלויט, הירידה בשנה החולפת היא הוכחה לכך כי מדיניות שהוצגה להגבלת שכר בכירים אכן עובדת

21.08.2017, 19:00 | שירות כלכליסט
השכר החציוני של מנכ"לי פוטסי 100 צנח בכמעט 20% בשנה החולפת, כך על פי חברת היעוץ דלויט. השכר החציוני עומד עתה על 3.5 מיליון ליש"ט לעומת 4.3 מיליון ליש"ט ב־2016. על פי דלויט, הירידה היא הוכחה לכך כי מדיניות שהוצגה להגבלת שכר בכירים אכן עובדת.

קראו עוד בכלכליסט

אסיפות בעלי המניות השנתיות השנה היו "רגועות מהצפוי", כך לפי דלויט. "הירידה בשכר הבכירים מדגימה כי ועדות השכר אכן עושות מאמץ אמיתי כדי להתייחס לחששות של בעלי המניות", הסביר סטיבן קאהיל, סגן יו"ר בדלויט, "זהו הסבב הראשון שבו תחיקה שהוצגה ב־2013 ואשר הצביעו עליה ב־2014 אכן השפיעה", ציין.

רה"מ מיי. דוחפת לרפורמות, צילום: רויטרס רה"מ מיי. דוחפת לרפורמות | צילום: רויטרס רה"מ מיי. דוחפת לרפורמות, צילום: רויטרס

בדו"ח השכר שלה ציינה גם ענקית ראיית החשבון כי נרשמה ירידה בבונוסים של מנהלים ובהפרשות לפנסיה עבור עובדים חדשים. ממצאי הדו"ח עולים בקנה אחד עם הנתונים שפרסמה חברת המחקר הבריטית High Pay Centre, הבודקת מגמות שכר, לפיהם נרשמה ירידה של 17% בשכר בכירי פוטסי השנה ל־4.5 מיליון ליש"ט. עם זאת, מנהלה סטפן סטרן, סבור כי לחץ ציבורי הוביל למה שעשויה להיות צניחה חד־פעמית.

תקנות שהוצגו בבריטניה ב־2013 חייבו חברות ליתר שקיפות בסוגיית שכר הבכירים בהשוואה לשכר כלל העובדים כמו גם לקיומה של הצבעה מחייבת של בעלי המניות בסוגיית השכר, מדי שלוש שנים. עם זאת, הזעם הציבורי סביב שכר הבכירים טרם דעך.

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי התחייבה לבצע רפורמות נוספות במדיניות השכר בממלכה ולהתמודד עם מה שהיא הגדירה "פער בלתי סביר ולא בריא" הקיים בין שכר הבכירים והעובדים. השנה, על פי נתוני High Pay Centre היחס בין שכר בכירי פוטסי 100 לשכר הממוצע של העובדים צנח ל־129:1 - כלומר, על כל ליש"ט שמרוויח העובד הממוצע, המנכ"ל יקבל 129 ליש"ט. ב־2015 עמד היחס הזה על 148:1. "המסגרת הנוכחית עובדת מצוין ואנחנו לא סבורים שנדרשות רגולציות נוספות כדי לשפר", ציין קאהיל.

חבילת השכר השמנה ביותר של בכיר בבריטניה ב־2016, בגובה 48.1 מיליון ליש"ט, נפלה בחיקו של סר מרטין סורל, מייסד ענקית הפרסום והיח"צ הבינלאומית, WPP.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות