אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוברסיז: זינוק של 35% ברווח הנקי ברבעון השני

אוברסיז: זינוק של 35% ברווח הנקי ברבעון השני

חברת הלוגיסטיקה דיווחה על הכנסות של 76 מיליון שקל - גידול של 11% לעומת הרבעון המקביל; הרווח הנקי הסתכם ב-6.5 מיליון שקל; תחלק דיבידנד בהיקף של 3 מיליון שקל

21.08.2017, 19:11 | ניר טל

חברת הלוגיסטיקה אוברסיז, שבשליטת קרן פימי (25.5%), מסכמת את הרבעון השני עם צמיחה בשורת ההכנסות ורווח נקי של 6.5 מיליון שקל לבעלי המניות, גידול של 35% ביחס לרבעון המקביל אז הסתכם הרווח הנקי בכ-4.8 מיליון שקל. ברקע לתוצאות הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד בהיקף של 3 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה הסתכמו בכ-76 מיליון שקל, גידול של 11% בהשוואה להכנסות בהיקף של 68 מיליון שקל במהלך הרבעון המקביל. הגידול מיוחס לצמיחה בשורת ההכנסות של שלושת מגזרי פעילותה - מכולות מלאות לאחסנה (FCL), מכולות לריקון (LCL) ותחום השירותים הלוגיסטיים שבו רשמה החברה הכנסות בהיקף של 28 מיליון שקל לעומת 24.5 מיליון שקל ברבעון המקביל – גידול של 13% כתוצאה מגידול בהיקף הפעילות הנתמך בתפוקה מלאה של המרלו"ג החדש שהוקם באשדוד לפני כשנה. בתחום המכולות המלאות (FCL) - שאחראי לכ-49% מסך הכנסותיה ו-68% מהרווח הגולמי שלה – הסתכמו ההכנסות בכ-37 מיליון שקל בהשוואה ל-34 מיליון שקל ברבעון המקביל אלא שהרווח הגולמי נותר באותן רמות והוא משקף ירידה של 3% בשיעורי הרווחיות כתוצאה מהוצאות גבוהות יותר במהלך הרבעון. מבין שלושת תחומי פעילותה, רמת התחרות בתחום זה היא הגבוהה ביותר.

מוטי גליק מנכ"ל אוברסיז מוטי גליק מנכ"ל אוברסיז מוטי גליק מנכ"ל אוברסיז

כתוצאה מהגידול במכירות, הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-17.8 מיליון שקל לעומת 16.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. שיעור הרווחיות הגולמית רשם ירידה קלה של 0.5% בהשוואה לרבעון המקביל ועמד על 23.6%. ואולם, ביטול ההסכמים לתשלום דמי ניהול ששילמה אוברסיז לקרן פימי ולגד זאבי במהלך הרבעון הראשון הובילה לירידה של 20% בהוצאות ההנהלה של החברה וכתוצאה הסתכם הרווח התפעולי של החברה בכ-11 מיליון שקל לעומת 8 מיליון שקל ברבעון המקביל – גידול של 38% ושיפור של 3% בשיעורי הרווחיות.

בסיכום הרבעון הניבה החברה תזרים של 16 מיליון שקל מפעילות שוטפת לעומת 9.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. בחברת אוברסיז מציינים כי במהלך חודש אפריל 2017 החל לפעול מסוף המטענים-לאחסון מכולות מלאות שהקימה החברה בגאנה כחלק מההתרחבות ליבשת אפריקה. באשר למחסן הערובה, שיקום ליד המסוף, מעדכנת החברה כי השלמתו צפויה במהלך הרבעון הרביעי. מתחילת השנה רשמה מניית אוברסיז ירידה של 3.4% ועתה נסחרת לפי שווי של 390 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות