אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג השיקה את הסייען החכם שלה באופן גלובלי צילום: Android Central

סמסונג השיקה את הסייען החכם שלה באופן גלובלי

החברה פיתחה את הסייען ביקסבי במשך תקופה ארוכה - אך לא השיקה אותו גלובלית ביחד עם מכשיר הדגל האחרון שלה, הגלקסי S8. עתה, יוכלו בעלי הטלפון להשתמש בסייען, שנועד להשלים פעולות בסיסיות וללמוד מהן

22.08.2017, 12:30 | ויקי אוסלנדר

רגע לפני חשיפת הנוט 8 מחר, מודיעה סמסונג כי הסייען החכם ביקסבי יגיע לכל שווקי העולם, ביותר מ-200 מדינות ריבוניות וטריטוריות שונות. ביקסבי נחשף במרץ השנה אך בתפוצה מוגבלת ועם כישורי אנגלית לקויים במיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

בשונה מסירי של אפל למשל, ביקסבי לא מיועד לענות על שאלות קוליות רנדומליות כמו "מה מזג האוויר" או "מתי מחליפים לשעון קיץ". תחת זאת, נועדה התוכנה לסייע למשתמש להשלים משימות באפליקציות השונות ואם יש צורך, גם להבין כיצד אלו פועלות. כל זאת במטרה של סמסונג להציג עוזר אישי שיסתגל לצרכי המשתמש ויקל על החוויה שלו. בשלב זה, יהיה ביקסבי זמין במכשירי גלקסי S8 לדגמיהם.

ביקסבי של סמסונג, צילום: Sitaphal Blog ביקסבי של סמסונג | צילום: Sitaphal Blog ביקסבי של סמסונג, צילום: Sitaphal Blog

העיכוב בהשקה הבינלאומית נבע בין היתר מהצורך של הסייען לפתח מיומנות גבוהה בשפה האנגלית; הקושי של החברה להתגבר על ניאנסים תחביר ודקדוק בשפה הביאו את החברה לדחות שוב ושוב את השקתו. ואולם, העיכוב לא באמת פגע בפעילות סמסונג בשוק זה, שכן סייענים חכמים חכמים עדיין לא הפכו ללהיט בקרב המשתמשים ולפי הערכות רק 9% משתמשים בהם אופן עקבי.

 

 

כשהושקו מכשירי הגלקסי S8 במרץ, הוערך כי ביקסבי תגיע איתם כשהיא כבר מוכנה לשוק העולמי - ומבקרים רבים התייחסו לכך ככישלון של החברה. ואולם, הצרכן לא התרשם מכך והגלקסי החדש זכה להצלחה מסחררת, גם ללא הפעלה קולית מתקדמת. הוא היה אחד מהטלפונים הנמכרים בעולם והחזיר את סמסונג לראש טבלת מכירות מכשירי המובייל ברבעון השני של 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות