אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא אולימפיק ליון: "אסור שהכדורגל יהפוך לתחרות בין אבו דאבי לקטאר" צילום: איי אף פי

נשיא אולימפיק ליון: "אסור שהכדורגל יהפוך לתחרות בין אבו דאבי לקטאר"

ז'אן מישל אולס שבלט בהתנגדותו למעבר של ניימאר ליריבה הצרפתית פריז סן ז'רמן עבור 222 מיליון יורו, מצא הזדמנות נוספת להזהיר מההשלכות של העסקה לגבי האיזון התחרותי בכדורגל

22.08.2017, 17:31 | שירות כלכליסט
ז'אן מישל אולס, נשיא אולימפיק ליון שבלט בהתנגדותו למעבר של ניימאר ליריבה הצרפתית פריז סן ז'רמן עבור 222 מיליון יורו, מצא הזדמנות נוספת להזהיר מההשלכות של העסקה לגבי האיזון התחרותי בכדורגל.

קראו עוד בכלכליסט

אולס. "הדרך שבה הדברים התגלגלו, שלא הייתה הסכמה ראשונית של המועדון המוכר, מצביעה על כך שזו לא הייתה העברה", הוסיף. , צילום: רויטרס אולס. "הדרך שבה הדברים התגלגלו, שלא הייתה הסכמה ראשונית של המועדון המוכר, מצביעה על כך שזו לא הייתה העברה", הוסיף. | צילום: רויטרס אולס. "הדרך שבה הדברים התגלגלו, שלא הייתה הסכמה ראשונית של המועדון המוכר, מצביעה על כך שזו לא הייתה העברה", הוסיף. , צילום: רויטרס

נשיא אולימפיק ליון אמר לעיתון הצרפתי לה מונד כי כעת ישנה סכנה שההעברות הגדולות ביותר בשוק האירופי יהפכו למשחק של ליטופי אגו בין עשירי המזה"ת ששולטים בכמה מהקבוצות הגדולות ביבשת. "אסור לתת לכדורגל להצטמצם ליריבות אחים בין אבו דאבי וקטאר, שהכסף שלהם קובע את היכולת להיות הקבוצה הטובה ביותר", אמר.

"ברמה האירופית, אנחנו עובדים עם אופ"א על אימוץ נוסח חדש של חוקי פייר פליי פיננסי. במקרה של ניימאר יש לא מעט חוסר ודאות האם 222 מיליון יורו משמשים כפיצוי - במובן הספרדי של המונח, כלומר כשהשחקן מפצה על השנים החסרות בחוזה שלו, או האם זו העברה".

"הדרך שבה הדברים התגלגלו - לא הייתה הסכמה ראשונית של המועדון המוכר, מצביעה על כך שזו לא הייתה העברה", הוסיף.

לדבריו, ה-ECA, איגוד קבוצות הכדורגל האירופיות מודאג מהעלויות הגדלות של ההעברות והמשכורות. "יש חשש שכבר אין שום מגבלה ושהתהליך הזה מערער את השוק ומעלה את השאלה של אינפלציית שכר קבועה". קרל היינץ רומינגה, היו"ר היוצא של ה-ECA, טען בראיון שהכדורגל צריך להתחיל לשקול תקרת שכר. "זה רעיון טוב שלכדורגל יהיה סטטוס מיוחד בחוק האירופי שיאפשר תקרת שכר. אני מאמין שאחרי מקרה ניימאר, המוכנות מהאיחוד האירופי לעשות זאת, תהיה גדולה יותר"

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות