אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האספה של חברת יצוא לא תדון בשכר מקורבי זלמן שובל צילום: נמרוד גליקמן

האספה של חברת יצוא לא תדון בשכר מקורבי זלמן שובל

חידוש ההסכם של המנכ"ל גידי שובל הוסר מסדר יומה של האספה המתכנסת היום. זאת בשל תביעות של בעלי מניות על הוצאות מוגזמות לבעלי השליטה

23.08.2017, 07:42 | רעות שפיגלמן

אספת בעלי המניות של חברת האחזקות יצוא, שתתכנס היום, לא תדון בחידוש הסכם השכר של המנכ"ל גידי שובל, בנו של היו"ר זלמן שובל. זאת, על פי דיווח של החברה, בעקבות פנייה של בעל מניות בה, ששמו לא נמסר. "הדיון נדחה למועד עתידי שטרם נקבע, זאת עד להשלמת הדיונים מול אותו בעל מניות". 

קראו עוד בכלכליסט

אין זו הפעם הראשונה שסוגיית שכרם של שובל ונושאי משרה אחרים בחברה עולה על הפרק בחברה שהיא בעלת השליטה בבנק ירושלים (86.23%). בינואר השנה הגיש בעל מניות המיעוט יוסף שם־טוב בקשה לתביעה ייצוגית לחלוקת מניות הבנק כדיבידנד בעין או לחלופין שבעלת השליטה תרכוש את מניות הציבור לפי שוויין ההוגן. בית המשפט שלח את הצדדים לנהל דיון ביניהם, והם צפויים לחזור לבית המשפט בנובמבר. 

זלמן שובל. בכיר בחברת יצוא, צילום: אריאל בשור זלמן שובל. בכיר בחברת יצוא | צילום: אריאל בשור זלמן שובל. בכיר בחברת יצוא, צילום: אריאל בשור

במקביל מתנהלת תביעה נוספת נגד יצוא, שהגידו בעלי המניות יעקב בנימין וג'ימי פרנסס (4.99%). לקראת כינוס האספה היום ביקשו השניים מבעלי המניות להתנגד לאישור תנאי הכהונה של בכירים ממשפחת שובל ולהתנגד למינויים מחדש של כמה דירקטורים. זאת על רקע עלויות העתק שיש לחברה, ומרביתן עבור משפחת שובל ומקורביה. בשבוע שעבר פרסם דירקטוריון יצוא תגובה ובה ציין כי הוא דוחה את טענות אותה קבוצת מיעוט. בנוסף הודיעה יצוא עצמה בשבוע שעבר כי היא פועלת להפחתת הוצאות השכר, וכי עד 2018 הוא יהיה נמוך בכ־40% מהשכר כיום.

את הרבעון השני של 2017 סיימה יצוא עם ירידה של 90% ברווח הנקי, שהסתכם ב־1.3 מיליון שקל, ובהשוואה לרבעון המקביל נרשמה עלייה של 7% בהוצאות השכר והכלליות, שעמדו על 1.72 מיליון שקל.

גורמים ביצוא ציינו כי שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, רות רונן, הביעה פליאה על שבעלי מניות המיעוט הגישו בקשה לתביעה ייצוגית, הואיל והחברה כבר החלה זה מכבר בקיצוץ הוצאות, ולכן שלחה את הצדדים להידבר ביניהם. בעלי השליטה שכרו את שירותי עו״ד אלכס הרטמן ממשרד ש. הורוביץ ומתכוונים לצאת למתקפה חזיתית מול התביעה האישית. את חברת יצוא מייצג משרד ניר כהן לשם ושות'. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות