אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח בארה"ב: מנכ"ל שברון ג'ון ווטסון פורש מתפקידו צילום: בלומברג

דיווח בארה"ב: מנכ"ל שברון ג'ון ווטסון פורש מתפקידו

הוול סטריט ג'ורנל דיווח הערב שבחודש הבא תצא הודעה רשמית על פרישתו הצפויה של המנכ"ל. ווטסון החל לעבוד בשברון ב-1980 - ומונה למנכ"ל ענקית האנרגיה בשנת 2010

22.08.2017, 20:35 | שירות כלכליסט

מנכ"ל שברון בדרך החוצה: הוול סטריט ג'ורנל מפרסם הערב (ג') הודעה דרמטית לפיה ג'ון ווטסון (John Watson), מנכ"ל ענקית האנרגיה האמריקאית (Chevron), צפוי לפרוש מתפקידו. הדיווח מתבסס על מקורבים ששמם לא צויין.  

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה הרשמית צפויה להתפרסם בחודש הבא, ווטסון הוביל כיו"ר וכמנכ"ל את חברת האנרגיה השניה בגודלה בשווי שוק בארה"ב, אחרי אקסון מוביל (201 מיליארד דולר שברון, 325 מיליארד דולר אקסון מוביל. הקבוצה הבריטית-הולנדית רויאל דאץ' של ביניהן - 228 מיליון דולר).

המנכ"ל הפורש, יליד 1956, החל לעבוד בשברון בשנת 1980, והתקדם בחברה עד מינויו לתפקיד המנכ"ל בשנת 2010. ההחלטה לפרוש התקבלה על ידי ווטסון, בהתאם להצהרת כוונות מוקדמת שהוצגה לדירקטוריון, מתוך כוונה לתת הזדמנות למנהלים הצעירים יותר של החברה להתקדם.

בתקופה שבה הוביל את שברון כמנכ"ל ויו"ר, שנים שנים וחצי בסך הכול, רשמה החברה תשואה של יותר מ-80% לבעלי המניות (כולל דיבידנדים), שיעור תשואה נמוך משמעותית ממדד S&P 500 אך גבוה בהרבה מהמתחרות הגדולות, אקסון מוביל ורויאל דאץ' של.

ג ג'ון ווטסון | צילום: בלומברג ג

בשלב זה עדיין לא התקבלה החלטה על מחליפו של ווטסון, אך המועמד המוביל לתפקיד על פי הוול סטריט ג'ורנל הוא מיייקל ווירת' (Michael Wirth), בן 56, אשר מונה מוקדם יותר השנה לתפקיד סגן יו"ר החברה, בין היתר בזכות נסיונו הרב בצמצום עלויות במפעלי זיקוק וכימיקלים.

אם אכן יתמנה ווירת' לתפקיד, שברון תהיה החברה הרביעית מבין חמש חברות האנרגיה הגדולות בעולם המעמידה בראשה מנכ"ל-יו"ר שנסיונו העיקרי מגיע מתחום הזיקוק. כך באקסון מוביל (Exxon Mobil), ברויאל דאץ' של (Royal Dutch Shell) ובטוטאל (Total). רק מנכ"ל בריטיש פטרוליום (BP) בוב דאדלי (Bob Dudley) מגיעה מתחום הנפט, והוא יהיה למעשה השריד האחרון בענקיות האנרגיה מהתקופה שבה מחיר חבית נפט עמד מעד 100 דולר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות