אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה לבג"ץ: ההחלטה בפרשת מעונות רה"מ תתקבל בקרוב צילום: אבי אוחיון בע"מ

המדינה לבג"ץ: ההחלטה בפרשת מעונות רה"מ תתקבל בקרוב

בתגובתה הודיעה הפרקליטות כי התיק נמצא בישורת האחרונה, כך שהחלטה בו צפויה להתקבל במועד קרוב. בעקבות כך ביקשה המדינה לדחות את העתירה

23.08.2017, 11:49 | משה גורלי

"תיק המעונות מצוי בישורת האחרונה", טוענת פרקליטות המדינה בתגובה לבג"ץ שהגיש אורי משגב שמבקש להורות ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן "לקבל החלטה ללא דיחוי" להעמיד את שרה נתניהו לדין במספר פרשות שקשורות לשימוש פרטי בכספי מדינה במעונות ראש הממשלה. למשל, מימון ארוחות, מימון מטפלת לאביה החולה של שרה ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

באי כוח המדינה עורכי הדין דנה בריקסמן ויונתן ברמן טוענים שיש לדחות על הסף את העתירה ולחייב את משגב בהוצאות בגלל שעתירתו נעדרת בסיס עובדתי או משפטי. אבל, הם מפרטים את תולדות החקירה כדי לנמק את סבירות הטיפול בתיק.

בנימין ושרה נתניהו , צילום: איי פי בנימין ושרה נתניהו | צילום: איי פי בנימין ושרה נתניהו , צילום: איי פי

בסוף מאי 2016 הועבר חומר החקירה מהמשטרה לפרקליטות מחוז ירושלים. לאחר בחינת חומרי החקירה בפרקליטות, הוחלט כי נדרשות השלמות חקירה שארכו מספר חודשים. חוות דעת פרקליטות המחוז בתיק, המשתרעת על פני כ-180 עמודים, הועברה לפרקליט המדינה בחודש מאי 2017.

התקיימו שתי ישיבות בראשות פרקליט המדינה, וביולי 2017 הובא התיק בפני היועץ המשפטי לממשלה. במחצית השנייה של יולי התקיימו שתי ישיבות בראשות היועץ והוחלט על עריכת השלמות חקירה נקודתיות נוספות, שבוצעו ממש לאחרונה. התיק מצוי בישורת האחרונה לקראת קבלת החלטה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות