אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם שרונה ממשיך לדעוך: איבד כ-10% מערכו מאז הוקם לפני שלוש וחצי שנים

מתחם שרונה ממשיך לדעוך: איבד כ-10% מערכו מאז הוקם לפני שלוש וחצי שנים

לפי הדוחות הכספיים של בעלת השליטה במתחם, חברת מידאס הבורסאית, שוויו ירד ב-15 מיליון שקל ל-227 מיליון במהלך הרבעון השני; שיעור התפוסה עמד על 84% לעומת 97% ברבעון המקביל

23.08.2017, 18:50 | ניר טל

חברת גני שרונה (אמטא), המחזיקה במתחם שרונה, רשמה ברבעון השני של שנת 2017 הפחתת ערך של 15 מיליון שקל בשווי המתחם, שנאמד כעת בכ-227 מיליון שקל. מדובר בירידה של כ-10% בערכו של מתחם הפנאי מאז נפתח לציבור הרחב לפני שלוש וחצי שנים (שוויו נאמד אז ב-251 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה לבצע את ההפחתה בשווי ההוגן נעוצה בתהליך המתנהל בין החברה לבין הרשות לני"ע בחודשים האחרונים שמקורו בביקורת שנערכה ע"י סגל הרשות וחוסר הסכמות בשאלת התזרים החזוי לקביעת שווי הנכס.

"במסגרת הביקורת הועלו על ידי סגל הרשות מספר השגות ביחס להנחות שעמדו בבסיס הערכת השווי שנגעו, בין היתר, לדמי השכירות הראויים לנכס וזאת בשים לב למגמת הירידה בפדיונות ובהכנסות מדמי השכירות וכן ביחס 'עומס על שוכרים'", נכתב בדו"ח החברה.

בסיכום הרבעון רשמה החברה, שנמצאת בשליטה של מספר שותפים ובראשם חברת הנדל"ן מידאס השקעות (51%), הכנסות של 2.5 מיליון שקל, קיטון של 29% בהשוואה להכנסות של 3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה בהכנסות נובעת בעיקר מגידול בשטחים הפנויים במחצית הראשונה של השנה. לראיה, שיעור התפוסה במהלך הרבעון עמד על 84% לעומת 97% ברבעון המקביל ו-85% ברבעון הראשון לשנה. ה-NOI (הכנסות נקיות משכירות) הסתכם בכ-2 מיליון שקל ברבעון השני בהשוואה ל-NOI של 3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מתחם שרונה תל אביב, צילום: עמית שעל מתחם שרונה תל אביב | צילום: עמית שעל מתחם שרונה תל אביב, צילום: עמית שעל

יעדיה האסטרטגיים של חברת גני שרונה, המפעילה את המתחם המערבי בשרונה, כוללות שינוי בתמהיל השוכרים העתידי במטרה למתג את המתחם כמתחם בילוי, בדגש על מיתוגו כמתחם פנאי בלב הריאה הירוקה של מרכז תל-אביב. באשר למאזן החברה, נכון לרבעון השני בקופתה של מידאס כמעט ואין מזומנים והיא רושמת גרעון בהון החוזר (נכסים שוטפים פחות התחייבויות שוטפות) של 8 מיליון שקל. בהתייחס לזה מציינים בחברה כי ה-NOI שמשיג המתחם מספיק לכיסוי הפעילות וההלוואות של החברה בשלב זה, וכן כי במקרה והיא תידרש יש מאחוריה שותפים איתנים דוגמת קרן ריט 1 (32%).

נכון להיום, גני שרונה הוא הנכס המהותי של חברת הנדל"ן מידאס השקעות הנסחרת לפי שווי של 43 מיליון שקל בבורסה בתל-אביב. מלבד האחזקה בחברת גני שרונה פועלת מידאס בתחום הנדל"ן המניב באנגליה, וכן בפעילות ייזום נדל"נית להקמה של שני מרכזים מסחריים במגזר הערבי, האחד באום אל-פאחם והשני בירכא, שצפויים להיפתח במהלך הרבעון השני של שנת 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות